PHH apeluje do międzynarodowych sieci o zaprzestanie działalności w Rosji i Białorusi   SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Zarząd Polskiego Holdingu Hotelowego wystosował list otwarty do prezesów czołowych międzynarodowych sieci hotelowych, pod markami których prowadzi hotele, apelując w nim o zaprzestanie działalności w Rosji i Białorusi.

fot. Adobe Stock

Jak czytamy w piśmie, stanowisko PHH jest gestem solidarności z narodem ukraińskim, a zwłaszcza z ukraińską branżą turystyczną, a Polski Holding Hotelowy przyłącza się do apelu Ukraińskiego Stowarzyszenia Hotel & Resorts (UHRA) i Państwowej Agencji Rozwoju Turystyki (SATD) Ukrainy.

"Polski Holding Hotelowy, jako jeden z największych franczyzobiorców w tej części Europy, współpracujący od wielu lat z czołowymi, światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott International, Hilton International, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group, zwraca się do Was, jako najważniejszych światowych franczyzodawców sieci hotelowych o wstrzymanie i wycofanie się z działalności biznesowej na terytorium Federacji Rosyjskiej i Białorusi" - czytamy w piśmie.

"Jako główne międzynarodowe sieci hotelowe od lat jesteście wierni swoim podstawowym wartościom – poprawa jakości życia, stawianie ludzi na pierwszym miejscu, uczciwe działanie i służenie naszemu światu. Sam fakt przebywania i działania dzisiaj w Rosji przeczy tym Wartościom, a dla naszej firmy te Wartości są jednym z głównych powodów naszej współpracy z międzynarodowymi markami" - napisano.

Jak dodaje zarząd PHH "Tylko podjęcie wspólnych, zdecydowanych działań przez międzynarodowe korporacje może realnie przyczynić się do zatrzymanie agresji Rosji na Ukrainę. Pójdźmy za przykładem dużych międzynarodowych firmy z innych branż, jak chociażby BP, Shell, Apple, McDonald’s, Ikea czy Coca-cola, które rezygnując ze swojej działalności w Rosji, dały jasny przekaz, po której są stronie, co oznacza, że nie stoją po stronie bezmyślnej masakry ludzi, pogwałcenia prawa międzynarodowego i podstawowych ludzkich zasad współżycia. Pokażmy jako hotelarze naszą solidarność wobec Ukrainy i podejmijmy konkretne działania, dzięki którym cały świat dowie się o naszym sprzeciwie wobec toczącej się brutalnej wojnie na Ukrainie i wszystkich ludzkich cierpień i tragedii, które są jej wynikiem".

List został skierowany do: President & CEO of Marriott International, Anthony Capuano; President & CEO of Hilton Worldwide, Chris Nasetta; President & CEO of Best Western Hotels & Resorts, Larry Cuculic; President of InterContinental Hotels Group, Keith Barr; President of Louvre Hotels Group, Pierre-Frédéric Roulot.

Podpisali się pod nim natomiast prezes PHH Gheorghe Marian Cristescu i członek zarządu Zbigniew Gryglas.                      


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *