…rusza Hampton by Hilton Kraków Airport

30 marca przy lotnisku Kraków-Balice rusza Hampton by Hilton ze 173 pokojami. Wartość inwestycji szacowana jest na 14 mln euro. To drugi hotel przy krakowskim lotnisku po Hilton Garden Inn i 16. Hampton by Hilton w Polsce.Hotel z restauracją, fitness, salami konferencyjnymi i parkingiem podziemnym zlokalizowany jest 500 m od terminalu lotniska. Goście mogą skorzystać z usług sprofilowanych specjalnie pod podróżnych, jak np. późne zameldowanie czy wczesne wymeldowanie. Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w hotelu jest proekologiczne, oszczędne wykorzystanie wody, która jest oczyszczana i wykorzystywana w ponownym obiegu.

Dodatkowo drzwi pokoi hotelowych otwierane są za pomocą mobilnej aplikacji. Hotel zaprojektowany został przez krakowską pracownię Iliard, która postawiła na odważne kolory oraz dekoracje, takie jak neony, lustra czy oryginalne dodatki. Kolorowe, podwieszane sufity, a także wzorzyste meble mają tworzyć niebanalne wnętrze. Do zaprojektowania pokoi hotelowych użyto bardziej stonowanych kolorów, a na ścianach zawisły grafiki związane z lokalnymi zabytkami. Budowa hotelu o powierzchni 7,8 tys. m kw. rozpoczęła się jesienią 2019 r. Inwestorem jest litewski fundusz I Asset Management, a operatorem Apex Alliance Hotel Management, który prowadzi 11 hoteli sieci Marriott i Hilton na Litwie, Łotwie, w Rumunii i Polsce,. Dyrektorem hotelu jest Michał Całka, wcześniej m.in. wprowadzający na rynek Holiday Inn Express Airport Warszawa i Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *