JPMorgan Chase przekaże IGHP 5 mln dol. na pomoc uchodźcom   SOLIDARNI Z UKRAINĄ

JPMorgan Chase, jeden z największych holdingów finansowych na świecie, w związku z trwającą wojną w Ukrainie podjął filantropijne zobowiązanie w wysokości 10 milionów dolarów, które zostaną przeznaczone na wsparcie pomocy humanitarnej. Fundusz przekaże Izbie Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego 5 milionów dolarów w celu zapewnienia tymczasowego zakwaterowania dla uchodźców przebywających w Polsce.

fot. Adobe Stock

IGHP w ramach współpracy będzie zapewniać dostępność pokoi hotelowych, a także informacje i wskazówki nt. możliwości uzyskania dodatkowej pomocy i długoterminowego zakwaterowania. W działania na rzecz uchodźców zaangażowane będą hotele członkowskie, organizacje non-profit i samorządy lokalne.

Prezes IGHP Ireneusz Węgłowski potwierdził w rozmowie z "Hotelarzem" zawarcie przez Izbę umowy z amerykańskim podmiotem w ramach której polska branżowa organizacja będzie pośredniczyć w koordynacji zakwaterowania ukraińskich uchodźców w Polsce.

Demetrios Marantis, Global Head of Corporate Responsibility,  JPMorgan Chase podkreśla -Jesteśmy dumni ze społeczności JPMorgan Chase, która podjęła działania pomocowe, poświęcając swój czas i zasoby na wsparcie potrzebujących. Oprócz zaangażowania filantropijnego firmy, cieszymy się, że możemy podwoić darowizny od pracowników, aby zmaksymalizować nasz wspólny wpływ i wspierać organizacje pomagające najbardziej dotkniętym społecznościom.

JP Morgan Chase & Co. to jeden z największych holdingów finansowych na świecie z aktywami wartymi 2,5 bln dolarów, działający w ponad 50 krajach. Jest liderem w zakresie bankowości inwestycyjnej oraz usługach dla klientów biznesowych


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *