Marriott wycofuje się z Rosji   SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Sieć Marriott, jako pierwsza międzynarodowa sieć hotelarska, podjęła decyzję o zawieszeniu działalności hoteli w Rosji po ponad 25 latach obecności w tym kraju.

Marriott Grand Hotel Moskwa

Wcześniej, bo jeszcze w marcu sieć ta zamknęła swoje moskiewskie biuro i wstrzymała inwestycje w Rosji, po tym jak ta dokonała inwazji na Ukrainę. Jednak 22 hotele sieci działające pod markami Marriott w Rosji pozostawały otwarte, będąc własnością podmiotów trzecich.

Ale w opublikowanym dziś oświadczeniu napisano: "Doszliśmy do wniosku, że nowo ogłoszone ograniczenia w USA, Wielkiej Brytanii i UE uniemożliwią Marriottowi dalsze prowadzenie działalności lub franczyzę hoteli na rynku rosyjskim".

Firma oświadczyła ponadto, że pozostaje "skoncentrowana na opiece nad naszymi rosyjskimi współpracownikami" i wspiera osoby na Ukrainie i w Rosji w celu zapewnienia zatrudnienia w Marriott poza krajami dotkniętymi konfliktem.

Marriott dołącza do McDonald's, Starbucks i innych firm, które w ostatnich tygodniach zdecydowały o zamknięciu działalności w Rosji, ponieważ wojna na Ukrainie trwa, a zachodnie sankcje mające na celu izolację Rosji gospodarczo zaostrzają się.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *