Polscy hotelarze dla Ukrainy z działaniami zainicjowanymi przez PHH   SOLIDARNI Z UKRAINĄ

13 tirów z pomocą humanitarna wysłanych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych dotarło na Ukrainę. To kolejny etap działań pomocowych zainicjowanych przez Polski Holding Hotelowy. Następnym krokiem jest podpisanie przez PHH listu intencyjnego o dalszej współpracy z Lwowską Obwodową Administracją Wojskową i Ukraińskim Stowarzyszeniem Hoteli i Kurortów (UHRA). Pozwoli to na zwiększenie pomocy przekazywanej z Polski dla ofiar wojny na terenie obwodu lwowskiego.

– Polacy z całej siły wspierają Ukraińców w ich walce o wolność. Polski Holding Hotelowy od początku wojny na Ukrainie zaangażował się w szereg działań pomocowych, m. in. w naszych hotelach i obiektach udostępniliśmy ok. 200 tys. noclegów dla osób przybyłych z Ukrainy, a w ramach Śniadania Wielkanocnego ugościliśmy w całej Polsce 20 tys. Ukraińców. Cieszę się, że dziś kolejna pomoc dotarła na Ukrainę i że mogliśmy przyczynić się do jej skutecznej realizacji. Pomaganie to nasz obowiązek – powiedział Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego podczas konferencji prasowej we Lwowie. – Kolejnym krokiem jest podpisanie listu intencyjnego o dalszej współpracy z Lwowską Obwodową Administracją Wojskową i Ukraińskim Stowarzyszeniem Hoteli i Kurortów (UHRA). Pozwoli to na zwiększenie pomocy humanitarnej przekazywanej z Polski w zakresie pomocy ofiarom wojny, znajdującym się na terenie obwodu lwowskiego.

Obecnie w obwodzie lwowskim oficjalnie mieszka 245 tys. osób wewnętrznie przesiedlonych, z czego 75 tys. to dzieci. Nieoficjalnie - 400 tys. osób. Większość osób została ewakuowana do obwodu lwowskiego w maju. W tym czasie w regionie mieszkało czasowo 630 tys. przesiedleńców. Pomoc w postaci 1,5 tys. łóżek polowych i materacy, ponad 3 tys. poduszek i kołder oraz ponad 5 tys. pościeli i ręczników, została przekazana przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych od początku agresji rosyjskiej wspiera Ukrainę pomocą humanitarną, medyczną i żywnościową. Przekazywane tym razem wsparcia w postaci wyposażenia kwaterunkowego na rzecz Lwowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej jest o tyle ważne, że pozwoli dzieciom i młodzieży ukraińskiej spokojnie rozpocząć rok szkolny – mówił Michał Kuczmierowski, prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Szef Lwowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej, Maksym Kozytskyi, dziękował, że Polska po raz kolejny wyciągnęła pomocną dłoń do Ukrainy. Pomoc humanitarna od polskiego rządu, przy współudziale Polskiego Holdingu Hotelowego, to dodatkowe wsparcie dla regionalnego programu na znalezienie alternatywnych miejsc noclegowych dla osób wewnętrznie przesiedlonych. Obecnie w regionie remontowanych jest 20 instytucji sfery socjalnej, w tym 16 internatów uczelni wyższych oraz placówek kształcenia zawodowego i technicznego, które staną się dodatkowym schronieniem dla ponad 2 tys. osób. Łóżka, meble, pościel – to wszystko pozwoli nam odciążyć sieć placówek oświatowych, aby we wrześniu na czas rozpocząć rok szkolny i zapewnić ludziom wygodne życie w nowych mieszkaniach.

Prezes Ukraińskiego Stowarzyszenia Hoteli i Kurortów (UHRA), Irina Sidletska: – Przed wojną na pełną skalę przemysł turystyczny zajmował się tylko organizowaniem wypoczynku dla ludzi. Czasy się zmieniły i teraz dbamy o rozliczenia i komfortowe warunki pobytu w hotelach, czy kurortach dla osób wewnętrznie przesiedlonych. Wspólnie z Lwowską Obwodową Administracją Wojskową i Polskim Holdingiem Hotelowym zmodernizujemy zakwaterowanie dla przesiedleńców w obwodzie lwowskim.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *