STRABAG wybuduje hotel w centrum Warszawy   INWESTYCJE

Deweloper STRABAG Real Estate ogłosił realizację w Warszawie kompleksu biurowo-hotelowego Upper One u zbiegu ul. Grzybowskiej i al. Jana Pawła II, w miejscu nieczynnego Atrium International. Projekt, zakładający budowę 34-kondygnacyjnego biurowca o powierzchni 35,9 tys. m kw. i 17-kondygnacyjnego hotelu o pow. ok. 11 tys. m kw. zostanie oddany do użytku w 2026 roku.

34-kondygnacyjny biurowiec i 17-kondygnacyjny hotel

Inwestor otrzymał już pozwolenia na rozbiórkę i budowę. Pierwszym krokiem w realizacji projektu będzie demontaż i wyburzenie biurowca Atrium International – prace rozpoczną się w I kwartale 2023 roku. Hotel zaoferuje ok. 300 pokoi i działać będzie pod międzynarodową marką, która wybrana zostanie w przyszłym roku.

Część hotelowa

Biurowiec Upper One ma wyróżniać rzeźbiona światłem, asymetryczna fasada, pulsująca ruchem pięciu przeszklonych wind. Obiekt połączy zaawansowane technologie budynkowe i ultranowoczesną architekturę. Autorem projektu jest polska pracownia Medusa Group, a generalnym wykonawcą odpowiedzialnym także za prace rozbiórkowe spółka budowlana STRABAG

- Dla STRABAG Real Estate to niezwykle ważny i ekscytujący moment. Jako deweloper oferujemy Warszawie nowoczesny pod kątem architektury, designu i podejścia do technologii obiekt w niezwykle atrakcyjnej, ale i symbolicznej lokalizacji. To dokładnie tutaj, przy al. Jana Pawła II 23, w latach 90. kształtowała się kultura biznesowa stolicy - mówi Łukasz Ciesielski, dyrektor zarządzający spółki deweloperskiej STRABAG Real Estate w Polsce. - Stary biurowiec nie sprostał próbie czasu, a rozwoju gospodarczego miasta nie da się zatrzymać. Rozpoczynamy zatem nowy etap w historii tej lokalizacji, który nazwaliśmy Upper One. Naszą ambicją jest, aby odpowiedzieć na niewykorzystany dotąd potencjał działki oraz rosnącą w Warszawie aktywność najemców. Wierzymy, że wysoki na 131,5 m biurowiec, pierwszy w kraju wyposażony w system geotermii oraz wiele rozwiązań proekologicznych, zdefiniuje nowy standard miejsca pracy i wyznaczy trendy dla branży nieruchomości na kolejne lata,

Projekt biurowca oprócz 34 kondygnacji naziemnych, zakłada również pięć podziemnych. Przewidziano osiem wind typu double-deck (trzy wewnętrzne i pięć przeszklonych), które obsłużą dwa piętra jednocześnie. Na najwyższych kondygnacjach najemcy będą mogli skorzystać ze specjalnie zaprojektowanych tarasów zewnętrznych. Deweloper przewiduje także 219 miejsc parkingowych, w tym punkty do ładowania samochodów elektrycznych.

Za sprawą nowego układu dwóch budynków, które zastąpią dotychczasową monolityczną bryłę Atrium International, powstać mają nowe piesze szlaki komunikacyjne łączące al. Jana Pawła II z ul. Ciepłą i osiedlem za Żelazną Bramą, co zwiększy także dostępność punktów usługowych w obiektach zlokalizowanych na tyłach Upper One. Zielona strefa odpoczynku oraz amfiteatr na patio nowej inwestycji stworzyć z kolei mają miejsce do relaksu i organizacji wydarzeń kulturalnych, co pozwoli zintegrować lokalną społeczność w nowych przestrzeniach publicznych.

W Upper One zaprojektowano system geotermii, czyli odnawialne, proekologiczne i ekonomiczne źródło energii do ogrzewania i chłodzenia budynku. Obiekt zaopatrzony będzie też w rozwiązania zwiększające komfort użytkowania i wspierające dobre samopoczucie takie, jak jonizacja powietrza czy nawilżacze adiabatyczne. Jakość oraz dostępność Upper One potwierdzą trzy różne certyfikaty – LEED Platinum, WELL Building Standard oraz „Obiekt bez barier” Fundacji Integracja.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.