Koniec udręki hotelarzy. Polskie rozwiązanie wyeliminuje kradzieże hotelowego wyposażenia   MATERIAŁ PARTNERA

MATERIAŁ PARTNERA. Kradzieże w hotelach to plaga, z którą bezskutecznie zmagają się hotelarze na całym świecie. Z problemem uważanym dotąd za nierozwiązywalny postanowiła walczyć polska firma MasterID, która opracowała innowacyjny system antykradzieżowy. To może być prawdziwa rewolucja dla całej branży.

Picture of maid with fresh towels in hotel room

Kosztowne tabu

Praktycznie wszystkie hotele nie mogąc poradzić sobie z nieuczciwymi gośćmi wliczają kradzieże w koszty działalności. Stało się to przykrą normą, doprowadzając do ogromnych wydatków, które przecież w żadnej mierze nie są słuszne, ani uzasadnione.

Temat kradzieży jest szczególnie niekomfortowy, dlatego rzadko się o nim mówi, co jeszcze pogarsza sytuację. Łupem najczęściej padają ręczniki, szlafroki, pościel, ale także innego rodzaju wyposażenie. Roczne straty z tego tytułu nierzadko sięgają dziesiątek, a nawet setek tysięcy złotych.

System RFID dla hoteli polskiej firmy pomoże walczyć z kradzieżami

Ze zmorą hotelarzy postanowiła walczyć polska firma MasterID, która stworzyła pierwszy antykradzieżowy system dla hoteli. Rozwiązanie oparte na technologii RFID może być prawdziwym przełomem w branży, który wyeliminuje kradzieże i zmieni podejście do walki z tym zjawiskiem.

- Swego czasu trafiliśmy na informację, że hotelarze nie dysponują żadnym skutecznym narzędziem do zapobiegania kradzieży wyposażenia. Byliśmy zaskoczeni skalą problemu, a jeszcze bardziej tym, że nikt nie podejmuje się próby jego rozwiązania – mówi dr inż. Krzysztof Skoroniak, partner w MasterID odpowiedzialny za dział badań i rozwoju. – Znając możliwości technologii RFID i rozpoznając specyfikę działania hoteli opracowaliśmy autorski system, który może skutecznie ograniczyć, a nawet całkowicie wyeliminować wynoszenie wyposażenia z hotelu przez nieuczciwych gości. Stworzyliśmy narzędzie, które rozwiązuje realny problem, a co więcej czyni to niezwykle skutecznie.

Nowoczesna technologia rusza na pomoc hotelom

Działanie systemu jest oparte na technologii RFID dalekiego zasięgu, z powodzeniem wykorzystywanej w innych branżach, spotykanej na przykład w systemach zabezpieczeń dla handlu, logistyki i przemysłu.

Technologia ta została unowocześniona i zaadaptowana do warunków hotelowych. – Wykorzystując czytniki i odpowiednie dla warunków hotelowych tagi RFID, można zabezpieczyć całe wyposażenie, chroniąc je przed nielegalnym wynoszeniem – mówi Grzegorz Paul, partner zarządzający w MasterID. – Dyskretnie oznakowane ręczniki, szlafroki oraz inne sprzęty, podczas próby wyniesienia przez gościa, są natychmiast wykrywane przez czytniki. System natychmiast alarmuje obsługę hotelu, jawnie lub dyskretnie, dzięki czemu personel może niezwłocznie zareagować. Przewagą naszego systemu jest fakt, że działa on w oparciu o rozwiązania sprzętowe, a nie oprogramowanie. Dzięki temu wyłączenie komputerów czy brak dostępu do sieci nie ma żadnego wpływu na jego działanie – dodaje.

Skuteczność w warunkach hotelowych

Twórcy systemu antykradzieżowego rozwiewają obawy o trwałość i skuteczność proponowanych zabezpieczeń. Rozwiązanie w warunkach hotelowych wykrywa aż 99,5% prób kradzieży. Osiągnięcie tak imponującego wyniku jest możliwe dzięki odpowiedniej konfiguracji parametrów rozwiązania i zastosowaniu zaawansowanego sprzętu.

Tekstylia i wyposażenie hotelu są znakowane w niepozorny sposób, przez co goście nawet nie wiedzą o zastosowanej ochronie. Jednak nawet jeśli próbowaliby usunąć zabezpieczenia, doprowadzą do zniszczenia przedmiotów i będą musieli pokryć koszt ich odkupienia.

Rozwiązanie ma być także odporne na warunki przez jakie przechodzą hotelowe ręczniki – Zdajemy sobie sprawę z tego, że ręczniki i inne tekstylia są poddawane praniu oraz czyszczeniu. Tagi, którymi znakujemy tekstylia są stworzone specjalnie do tego typu zastosowań, odznaczają się odpornością na wodę oraz wysokie temperatury. Nie ulegają zniszczeniu po wizycie w pralni i z powodzeniem działają przez bardzo długi czas. To kolejny aspekt wpływający na wysoką skuteczność i opłacalność wdrożenia opracowanego przez nas systemu – przekonuje Krzysztof Skoroniak.

Czy to nadchodząca rewolucja dla całej branży?

Wydaje się, że bezradni dotąd hotelarze zyskują pierwsze skuteczne rozwiązanie do walki z nieuczciwymi gośćmi, które może pomóc zaoszczędzić tysiące złotych wliczane do tej pory w koszty.

Zgodnie z deklaracjami producenta, wdrożenie antykradzieżowego systemu przebiega bardzo sprawnie, a inwestycja zwraca się nawet w ciągu kilku miesięcy od wdrożenia, w zależności od wybranego pakietu, rozpiętości i skali notowanej dotąd kradzieży.

Wszystko to wygląda bardzo obiecująco i może doprowadzić do prawdziwej rewolucji, po której kradzieże wyposażenia oraz związane z nimi wydatki staną się tylko wspomnieniem z przeszłości, czego życzy sobie zapewne każdy właściciel hotelu.

--

Więcej szczegółów na temat antykradzieżowego systemu MasterID Hotel RFID można znaleźć na stronie producenta: https://www.masterid.pl/system-rfid-zapobiegajacy-kradziezy-recznikow-i-bielizny-hotelowej/


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *