Nowa data otwarcia hotelu Kyriad Karkonosze   OTWARCIA

20 stycznia przyszłego roku pierwszych gości ma przyjąć 108 pokojowy hotel Kyriad Karkonosze położony w miejscowości Wojcieszyce w Kotlinie Jeleniogórskiej. Właścicielem obiektu jest spółka Rodzinne Resorty, zaś operatorem odpowiedzialnym także za sprzedaż pokoi w systemie condo, spółka WIK Capital.

Ten mający działać pod należącą do Louvre Hotels Group marką hotel powstaje w wyniku przebudowy hotelu Jan, otwartego w 2003 roku i pierwotnie zapowiadano że w nowej odsłonie hotel zadebiutuje jeszcze podczas tegorocznych wakacji. To się ostatecznie nie udało, ale hotel został już wprowadzony do systemów rezerwacyjnych marki Kyriad i pokoje oferowane są w nim od 20 stycznia. Ceny kształtują się na poziomie od 470 zł za dobę.

Rodzinne Resorty to spółka, której wspólnikami są właściciele WIK Capital, Aleksander Kupcewicz i Krzysztof Wiśniewski, oraz dwie inne osoby. Karkonoski obiekt będzie funkcjonował w standardzie trzech gwiazdek. Pokoje sprzedawane są także przez spółkę WIK Capital, w systemie condo. WIK deklaruje, w zależności od długości pobytu właścicielskiego, 7 proc. lub 7,5 proc. stałej stopy zwrotu i 10-letnią umowę najmu z możliwością przedłużenia o kolejnych 10 lat. 

Leżący 10 km od Jeleniej Góry, 106 pokojowy hotel Jan został otwarty w 2003 roku, a w 2012 kosztem 9,4 mln zł uruchomiono przy nim aquapark. Później został zamknięty i wystawiony na sprzedaż za 12 mln zł.

Kupiony przez spółkę Rodzinne Resorty jest dostosowywany do standardów marki. Kyriad z Wojcieszyc, kiedy powstanie, będzie drugim hotelem tej marki w Polsce i drugim zarządzanym przez WIK.

WIK Capital to firma oferująca kompleksowy zakres usług związanych z realizacją projektów hotelowych, sprzedażą pokoi i zarządzaniem nimi. Obecnie portfolio spółki tworzą poza karkonoskim Kyriadem także Tulip Residences Targowa, Kamienica Architekta w Łodzi i 60 pokojowy Kyriad w Stargardzie Szczecińskim.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *