Marta Abratowska-Janiec w CBRE   PERSONALIA

Marta Abratowska-Janiec objęła stanowisko Head of Hotels and Operational Real Estate w agencji CBRE. W dziale inwestycji mieszkaniowych i alternatywnych odpowiadać będzie m.in. za doradztwo w zakresie projektów hotelowych oraz PRS (Private Rented Sector).

– Nasz zespół miał w tym roku mnóstwo pracy i to pomimo turbulencji na rynku, co pokazuje rekordowa liczba transakcji, w których braliśmy udział. Dołączenie do naszego zespołu Marty będzie wsparciem w zakresie obsługi klientów zainteresowanych rynkiem PRS, ale także wzmocnieniem naszej obecności na powracającym po czasach pandemii rynku hotelowym, który zaczyna budzić coraz większe zainteresowanie inwestorów i deweloperów – mówi Marcin Jański, szef działu mieszkaniowego i  nieruchomości alternatywnych w CBRE. –  Doświadczenie Marty z zakresu asset management projektów pomoże nam w świadczeniu tego typu usługi zarówno dla klientów z portfelem mieszkaniowym, jak i hotelowym poszerzając kompetencje naszego zespołu.

Marta Abratowska-Janiec z rynkiem nieruchomości komercyjnych związania jest od ponad dekady. Zaczynała w firmie doradczej Horwath HTL Poland jako konsultantka ds. rynku hotelowego. W latach 2016-2018 była odpowiedzialna za budowę działu doradztwa hotelowego w CBRE jako senior consultant. Przez ostatnie cztery lata pracowała dla UBM Development, ostatnio jako Director Asset Management and Development Hotels Poland. Odpowiedzialna była za całokształt działań hotelowych UBM w Polsce, w tym: rozwój nowych projektów hotelowych, doradztwo przy transakcjach inwestycyjnych oraz zarządzanie portfelem hotelowym grupy. W tym roku odbierała dla UBM Development nagrodę w konkursie HIRo – Hotelarskie Inwestycje Roku w kategorii Inwestor Roku podczas majowej konferencji Hotel Investment Trends.

–  Wchodzimy w bardzo ciekawy okres na rynku hotelowym. Po dwóch latach pandemii i zarządzania kryzysowego, hotele zaczynają odnotowywać pozytywne wyniki, przy czym cała struktura kosztowa i operacyjna uległa diametralnej zmianie – mówi Marta Abratowska-Janiec. – Przed branżą stoi wiele wyzwań związanych z optymalizacją i dostosowaniem do aktualnych warunków. Również dynamicznie rozwijający się rynek PRS stwarza nowe wyzwania przed właścicielami nieruchomości w zakresie asset management tych projektów


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *