Stradom House Autograph Collection z pozwoleniem na użytkowan

5-gwiazdkowy hotel Stradom House ze 125 pokojami, który działać będzie pod marką Autograph Collection Hotels by Marriott, otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Otwarcie planowane jest w kwietniu. Ma to być, według deklaracji inwestora, Angel Poland Group, najbardziej luksusowy hotel w Krakowie i jeden z najlepszych w Polsce.

Hotel zlokalizowany jest w sąsiedztwie Wawelu przy ul. Stradomskiej w kamienicy, której historia sięga XIV wieku, a obecny kształt architektoniczny pochodzi z przełomu XVIII i XIX wieku. Perłą w koronie hotelu, będącą hołdem dla przeszłości odrestaurowanej kamienicy, ma być Hedwigs, światowej klasy bar i piwnica z winami.

Hotel zaoferuje też dwie restauracje, ekskluzywną strefę SPA & wellness Sól i sale konferencyjne. – Naszą wizją od początku było stworzenie w Krakowie niepowtarzalnego miejsca. Takiego, w którym ludzie będą mogli swobodnie brać udział w wydarzeniach kulturalnych, korzystać z 5-gwiazdkowego hotelu, restauracji, klubu czy centrum SPA i przestrzeni eventowych.

Renowacja zabytkowego budynku jest niewątpliwie wyzwaniem, jednak efekt końcowy daje nam dużo satysfakcji – mówi Shachar Samuel, współwłaściciel Angel Poland Group. Umowa franczyzowa z siecią Marriott International podpisana została na początku 2017 r., a otwarcie hotelu początkowo zapowiadano na 2020 r. Inwestycja obejmuje również umieszczoną w głębi działki nową część apartamentową AngelStradom ze 134 mieszkaniami (z możliwością wynajmu), która została oddana do użytku we wrześniu 2021 r.

Stradom House to trzeci projekt hotelowy Angel Poland Group, po DoubleTree by Hilton w kompleksie OVO Wrocław oraz The Granary La Suite Hotel w tym samym mieście. Będzie to drugi w Polsce hotel pod marką Autograph Collection, po otwartym w listopadzie ub.r. obiekcie w Warszawie z 94 pokojami w pałacach Szaniawskich i Branickich przy Starówce. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *