Nowa fasada zabytkowego hotelu Royal

Krakowski hotel Royal, wchodzący w skład Grupy PHH, zakończył prace nad nową fasadą. To pierwszy etap gruntownej modernizacji obiektu, który będzie funkcjonował pod marką Le Méridien, należącą do sieci Marriott International. Docelowo obiekt będzie dysponować 120 pokojami.

Wpierwszym etapie zostały przeprowadzone prace dotyczące fasady, elewacji i dachu czterech budynków składających się na hotel oraz izolacji przeciwwodnej zewnętrznych ścian fundamentowych oraz piwnicznych, jak również przebudowy fragmentu chodnika od strony Plant.

Powstały także nowe schody prowadzące do kamienicy, gdzie będzie umiejscowiona sala konferencyjna. Dużą uwagę zwrócono na odtworzenie pierwotnego charakteru fasady budynków, m.in. poprzez powrót do historycznej kolorystyki kamienic hotelu Royal, odrestaurowanie tynków na bazie cementu romańskiego, rekonstrukcję sztukaterii oraz modernizację miedzianego poszycia dachu. –

Całość zabudowań hotelu Royal wpisana jest do rejestru zabytków na obszarze pomnika historii w parku kulturowym Stare Miasto, dlatego też wszystkie prace zarówno projektowe, jak i budowlane były prowadzone pod nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków w Krakowie – mówi Edyta Mętel- -Tyc, dyrektor hotelu.

Pod koniec ub.r. PHH rozpoczął też generalne remonty czterech innych hoteli, które działały będą pod globalnymi markami: Ikara w Poznaniu i Wieniawy we Wrocławiu, które wejdą pod markę Four Points by Sheraton sieci Marriott, Huzara w Lublinie (Holiday Inn Express), Reymonta w Łodzi (Aiden by Best Western) i hotelu Katowice, który wejdzie pod voco sieci IHG. Ikar, Huzar i Reymont zostały na ten czas zamknięte, a w Wieniawie i Katowicach prace będą przebiegały bez zamykania hoteli. Trwają też prace przy hotelu Hetman w Rzeszowie, który działać będzie pod marką Best Western Plus i również pozostaje otwarty. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *