Hôtels & Préférence w Szklarskiej Porębie. I w Niedzicy

Budowa hotelu pod marką Hôtels & Préférence sieci Louvre Hotels Group z 268 pokojami sprzedawanymi w systemie condo osiągnęła stan surowy otwarty. Inwestorem jest spółka Polish Mountain Resort Szklarska, która, jak wynika z informacji „Hotelarza”, podpisała też umowę z LHG na kolejny kilkusetpokojowy hotel pod tą marką w Niedzicy nad Zalewem Czorsztyńskim między Nowym Targiem a Szczawnicą.

Hotel w Szklarskiej Porębie koło stoku Ski Arena Szrenica będzie pierwszym w Polsce pod marką Hôtels & Préférence. Umowa podpisana została jeszcze w 2019 r. Pierwotnie planowano, że wybudowany zostanie w technologii modułowej i byłaby to jedna z największych realizacji hotelowych w Europie w tym modelu.

Ostatecznie zdecydowano się na budowę w tradycyjnym modelu, która ruszyła w 2021 r., a hotel otwarty ma zostać w 2024 r. Zarządzać nim będzie spółka Condo.pl. Pokoje sprzedawane są z deklaracją 8 proc. zwrotu rocznie od ceny lokalu bez wyposażenia i 30-dniowym pobytem właścicielskim, w tym tydzień w najwyższym sezonie. W obiekcie znajdą się m.in. strefa SPA & wellness z basenem wewnętrznym i zewnętrznym, część konferencyjna o powierzchni 350 m kw., klub nocny z kręgielnią i garaż podziemny.

Wnętrza opracowało warszawskie Studio Rysik. „Tworząc wnętrza hotelu w Szklarskiej Porębie nie mogliśmy pominąć kilku czynników, które pozwolą nam nie być intruzem, ale nowym obiektem wtapiającym się w obyczaje i żyjącym w symbiozie.

Nawiązaliśmy kontakt ze wspaniałymi artystami ze stowarzyszenia Nowy Młyn, aby wprowadzić do wnętrza ich obrazy, fotografie i grafiki” – informują twórcy projektu na swojej stronie. Hôtels & Préférence to hotelowa sieć marketingowa utworzona w 2000 r. Obecnie działa w niej ponad 150 hoteli 4- i 5-gwiazdkowych, głównie we Francji. W 2017 r. większościowy pakiet udziałów w sieci przejęła Grupa Louvre. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *