Arche planuje 400-pokojowy hotel w Konstancinie-Jeziornie

Liczący ok. 400 pokoi hotel oraz przestrzeń konferencyjno-eventowa o powierzchni 6 tys. m kw. mają powstać w budynkach po byłej fabryce papieru w Konstancinie-Jeziornie kupionej pod koniec ub.r. przez Grupę Arche. W styczniu uzyskała już pozwolenie na przebudowę i remont budynku magazynowego.

W głównej części z lobby hotelowym ma być też zaaranżowana duża biblioteka i księgarnia, tworząc centrum polskiej książki, co nawiązywać ma do historii papierniczej miejsca. Jak wyjaśnia Piotr Grochowski, główny architekt Arche, ambicją grupy jest stworzenie tutaj nie tylko przestrzeni eventowej, ale także miejsca ważnego dla mieszkańców Konstancina oraz Warszawy.

– Podstawowe funkcje dla tego obiektu to funkcja hotelowa i konferencyjno-eventowa, w których Arche się specjalizuje. Dodatkowo chcemy wprowadzić funkcje kulturalne, jak sala kinowa i teatralna, muzeum papiernictwa, oraz społeczne z lokalami usługowymi dla rzemieślników – wyjaśnia architekt. Grupa Arche w ub.r. kupiła również zabytkową Elektrociepłownię Szombierki, gdzie także planuje stworzyć poza hotelem centrum kulturalno-kongresowe oraz wyższą uczelnię o zasięgu europejskim, a w Tarnowie spalony Młyn Szancera, gdzie planowany jest hotel z dużym zapleczem konferencyjnym oraz funkcjami kulturalnymi i społecznymi.

Jak zdradził w rozmowie z „Pulsem Biznesu” prezes grupy, Władysław Grochowski, w najbliższych miesiącach Arche zamierza kupić „dwa nie całkiem wykończone, ale już działające hotele, a w sprawie dwóch kolejnych firma zaczęła wstępne rozmowy. – To nie są duże obiekty. W stanie, w jakim je kupujemy, mają wartość ok. 20 i 30 mln zł. Zainwestować w nie trzeba dwa-trzy razy tyle”. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *