Przy hotelu Kasprowy powstać mają termy

Przy hotelu Kasprowy w Zakopanem powstać ma całoroczny kompleks basenów z wodą geotermalną w miejscu obecnego kąpieliska geotermalnego działającego tylko w sezonie letnim. Inwestorem jest spółka Bachleda Hotel.

Od 1 stycznia były hotel Mercure Kasprowy działa jako niezależny Bachleda Hotel Kasprowy po zakończeniu 10-letniej umowy franczyzowej podpisanej przez spółkę, gdy kupowała go od Orbisu. „Informacja o tym, że w Zakopanem może powstać kolejny kompleks basenów (zarówno zadaszonych, jak i odkrytych), pojawiła się w środę 18 stycznia w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Zakopane.

W ten dzień zamieszczono tu dokument, z którego wynika, że urzędnicy spod Giewontu wracają do procedury, która ma się zakończyć wydaniem dla przyszłego obiektu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach” – poinformował Onet. Pełnomocnicy spółki Bachleda Hotel wniosek złożyli kilka miesięcy temu.

Obecnie w Zakopanem działają miejskie Termy Zakopiańskie, otwarte w 2007 r. jako Aquapark Zakopane (połączone z hotelem Aquarion), a na Podhalu pięć innych: Terma Bania w Białce Tatrzańskiej (połączona z hotelem Bania Thermal & Ski), Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej (połączone z hotelem Bukovina), Chochołowskie Termy, Termy Szaflary i Gorący Potok w Szaflarach. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *