Warszawa najlepszym kierunkiem turystycznym w Europie   ANALIZY I RAPORTY

Warszawa, otrzymując aż 142 tysiące głosów od turystów ze 130 krajów, wygrała tegoroczną edycję konkursu European Best Destinations, zostawiając w pokonanym polu m.in. Wiedeń, Paryż, czy Rzym.

Turyści uznali, że stolica Polski jest znakomitym wyborem na rodzinny, lub kulturalny city break, a także cel zakupowy, czy romantyczny pobyt  mając coś do zaoferowania każdemu. 

Kolejne miejsce w rankingu zdobyły Ateny, a dalsze Maribor i Wiedeń.

Organizatorzy docenili m.in. fakt, że w Warszawie można zwiedzać nie tylko naznaczone historią budynki i bogatą architekturę miasta, ale także odpoczynek w jednym z miejskich parków. Ważnym punktem każdej wycieczki będzie zwiedzenie Łazienek Królewskich, na turystów czekają także znakomite restauracje w centrum.

Miasto oferuje także wiele atrakcji. Latem można udać się na lot balonem lub przejechać się tyrolką w jednym z parków. Zimą z kolei otwiera się masa lodowisk oraz organizowane są kiermasze świąteczne.  Również miłośnicy sztuki i historii odnajdą się na warszawskich ulicach. Nie brak tu bowiem muzeów i inspirujących miejscówek. 

Warszawa została także doceniona za bezpieczeństwo, a organizatorzy konkursu podkreślają, że miasto to uważane jest za jedno z najbezpieczniejszych w Europie. Warszawa jest trzy razy bezpieczniejsza od Paryża, dwa razy bezpieczniejszy niż Rzym, a nawet bezpieczniejszy niż Wiedeń (dane Numbeo), a poczucie bezpieczeństwa podczas samotnego spaceru jest jednym z najwyższych dla europejskich stolic.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *