Pierwszy Marriott Hotel w Chorwacji. Najbogatszego Węgra   ŚWIAT

Sieć Marriott International podpisała umowę na otwarcie pierwszego hotelu pod swoją flagową marką Marriott Hotels w Chorwacji. Zlokalizowany na półwyspie Istria w kurorcie Opiatija Marriott Hotel ze 187 pokojami otwarty ma zostać w drugiej połowie 2024 r. Właścicielem hotelu będzie spółką Riva’s Hotels & Resorts należącą do najbogatszego, według magazynu „Forbes”, Węgra, Lorinca Meszarosa. Wartość inwestycji szacowana jest, w przeliczeniu, na ok. 240 mln zł.

– Wprowadzenie marki Marriott Hotels do Chorwacji wzmacnia naszą obecność w tym kraju, gdzie obecnie mamy cztery obiekty w głównych miastach [dwa Sheratony w Zagrzebiu i Dubrowniku, Westin w Zagrzebiu i Le Meridien w Splicie] i kolejny planowany w tym roku [AC by Marriott w Splicie]. Bardzo się cieszymy ze współpracy z Riva's Hotels & Resorts, dzięki czemu możemy zadebiutować z Marriott Hotels w tej fantastycznej nadmorskiej lokalizacji na półwyspie Istria, kontynuując nasz wzrost w tym regionie mówi Pankaj Birla, Area Vice President Eastern Europe w Marriott International.

Również Lorinc Meszaros „jest zachwycony możliwością współpracy z Marriott International". – Mamy nadzieję, że dzięki temu, że hotel będzie częścią globalnie rozpoznawalnej marki, będziemy w stanie przyciągnąć gości turystycznych i biznesowych z rynków europejskich i międzynarodowych, a także aby podnieść rangę chorwackiego wybrzeża jako celu podróży – stwierdził właściciel Meszaros Group.

Wszystkie pokoje będą mieć tarasy, a częścią projektu jest też siedem willi, każda z dwiema sypialniami, skierowane do rodzin i grup. W hotelu znajdzie się pięć restauracji i barów, dwa baseny: zewnętrzny i wewnętrzny, SPA, fitness oraz 430 m kw. przestrzeni konferencyjnej. Charakterystyczne dla marki lobby Greatroom ma stanowić centrum towarzyskie dla gości i lokalnych mieszkańców.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *