Jest szansa na kolejną edycję „Bonu Turystycznego”   ANALIZY I RAPORTY

-Ostateczna decyzja dotycząca przedłużenia bonu turystycznego jeszcze nie zapadła, ale przedstawiliśmy propozycję Ministerstwu Finansów i negocjujemy – powiedział na antenie Radia RMF24 minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk. Nowa wersja bonu turystycznego miałaby być za to węższa i obejmować mniejsze kwoty niż dotychczas.

Program Polski Bon Turystyczny z którego środki można było wykorzystać do 31 marca tego roku, był mechanizmem uruchomionym w celu wspomożenia branży turystycznej dotkniętej skutkami pandemii Covid-19. -Branżą turystyczna była na pierwszym etapie ograniczeń ich ofiarą. W związku z tym należało podjąć tam interwencję i ona się powiodła. Ponad 80 proc. bonów zostało pobranych i zrealizowanych, takie mam dane z ostatnich tygodni - wyjaśniał Bortniczuk.

Nowy Bon Turystyczny jako rozszerzenie 500+

Jak wyjaśnił minister, nowa wersja bonu, jeśli zostanie wprowadzona, będzie jednak miała znacznie mniejszy zakres niż dotychczas. -Pomysł, z którym się zwróciliśmy do Ministerstwa Finansów, zakłada poszerzenie wakacyjnej edycji programu 500 plus o pewną kwotę, w sytuacji, kiedy zainteresowany zamiast pobrania 500 plus, wybrałby formę bonu turystycznego. Tyle mogę powiedzieć, ale cały czas czekamy na konkretne ustalenia z Ministerstwem Finansów - mówił Bortniczuk.

Gość Radia RMF powiedział, że szczegóły całej akcji mają być znane do połowy maja, a miałby działać już w te wakacje. -Jeżeli uzyskamy zgodę Ministerstwa Finansów i dojdzie tu do konkretnego porozumienia, tą sprawą zajmuje się odpowiedzialny za turystykę wiceminister Andrzej Gut-Mostowy, to tak. Takie jest nastawienie, żeby te wakacje zostały objęte tym programem. Natomiast cały czas podkreślam, że nie przesądzałbym (tej sprawy - przyp. red.). Bon turystyczny był formą interwencji, a stałą obietnicą tak jak np. 500 plus, ale w związku z tym, że jest bardzo dobrze odbierany przez społeczeństwo, rozważamy pewnego rodzaju kontynuację - wyjaśniał Kamil Bortniczuk.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *