HIT 2023: Panel Liderów   KONFERENCJE "HOTELARZA"

Sesję panelową Forum otworzył Panel Liderów w którym dyskutanci skupili się na wyzwaniach i perspektywach rynku inwestycji hotelowych w Polsce.

 

Dyskusje rozpoczął Michael Collini – wiceprezes ds. Rozwoju, Hilton. Jego zdaniem perspektywy są pozytywne, choć na pewno pojawi się wiele problemów i nioczekiwanych wydarzeń. – Sektor hotelowy jest odporny. Recesje pojawiają się i znikają, ale przezwyciężyliśmy trudności. Sektor dobrze radził sobie z wyzwaniami ostatniego czasu powiedział Collini.

Kolejnym panteistą był Gheorghe Marian Cristescu - prezes zarządu, Polskiego Holdingu Hotelowego. Zdaniem szefa PHH widać ożywienie na rynku hotelowym w czym niebagatelną rolę odegrał program Polskiego Bonu Hotelowego. Jak stwierdził Cristescu, ma on nadzieję, że program zostanie powtórzony.

Zdaniem Christiana Michela – wiceprezes ds. rozwoju na region Europy, Wyndham widać na polskim rynku wiele pozytywnych trendów. Jest to bardzo dobry rynek zarówno biznesowy jak i leseure i bardzo cieszę się, że jesteśmy tu obecni.

Frank Reul - wiceprezes, Development Northern Europe, Eastern Europe & Balkans, Accor stwierdził, że niestety, ale stabilności nie przewiduje, a problemy trzeba uznać za normę, choć na szczęście branża dobrze sobie z nimi radzi.

Zdaniem Szymona Wróblewskiego - współwłaściciela, Zdrojowa Invest&Hotels pandemia spowodowała, że w wielu przypadkach zwiększenie elastyczności cenowej hotelarzy. Do tego choć widać wyższe przychody, to jednak widać również znaczący wzrost kosztów. W efekcie inflacja zmniejsza konkurencyjność polskich hoteli, poprzez szybszy niż w innych krajach wzrost kosztów np. pracy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *