STR: Wskaźniki obłożenia warszawskich hoteli są wyższe niż przed pandemią   KONFERENCJE "HOTELARZA"

-Jeżeli popatrzymy na europejskie stolice i duże miasta, to Warszawa ma najlepsze wskaźniki obłożenia w Europie w odniesieniu do 2019 roku – mówił podczas swojego wystąpienia na Forum Hotel Investment Trends Poland&CEE, Aleksander Robinson, dyrektor, industry partners w STR.

-Jeżeli przyjmiemy 2019 rok za punkt odniesienia, europejska średnia na początek tego roku to 94 proc. przedpandemicznego obłożenia – mówił Robinson. Natomiast Polska zanotowała silny początek roku, później pewien spadek, ale generalnie to bardzo pozytywna trajektoria, zgodna z tym co dzieje się w całej Europie. Jeśli chodzi o powrót ruchu korporacyjnego, bardzo dobrze widzieć takie wydarzenia jak to na którym właśnie jesteśmy, duże wydarzenia grupowe przy zajętych całych salach. Choć wiemy że jest tu jeszcze znaczne pole do odnowienia wcześniejszych wyników – mówił.  

-To bardzo pozytywne widzieć polską stolicę jako lidera spośród największych miast, Warszawa ma najlepsze wskaźniki w Europie jeśli chodzi o odniesienie do roku 2019 – powiedział przedstawiciel STR.

Średnia cena w górę

-Stawki hotelowe są obecnie znacznie, znacznie wyższe niż były w 2019 roku i jest nam to teraz potrzebne ze względu na inflację. Musimy być w stanie podnosić ceny. W Europie w kwietniu średnie stawki były nawet 23% wyższe niż w tym samym okresie w 2019. Jeżeli popatrzycie na regiony, które się wyróżniają, to Bliski Wschód odnotowuje naprawdę zadziwiający wzrost zatopiony w luksusie. Chiny to natomiast tylko jednocyfrowy wzrost, bez zaskoczenia, ze względu na politykę zero COVID w tamtym regionie – wyjaśniał Robinson.  Polska jest na stabilnym poziomie – dodał.

Całą prezentację Aleksandra Robinsona można zobaczyć w transmisji online z Forum Hotel Investment Trends Poland&CEE. Przypominamy, że wszyscy uczestnicy otrzymali dostęp do aplikacji. Jeśli nie uczestniczyliście Państwo w wydarzeniu i chcielibyście wykupić dostęp do całości nagrania, prosimy o kontakt (Wiola Wiater, w.wiater@pws-promedia.pl, 509 416 935)


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *