Accor otworzył: w Tallinie pierwszy Handwritten Collection w Europie Wschodniej…   ŚWIAT

Pod stworzoną w tym roku przez Accor markę Handwritten Collection rozpoczął działalność pierwszy obiekt w Europie Wschodniej - Oru Hub Hotel w Tallinie. Latem pod tą marką ruszy hotel w Krakowie.

Oru Hub Hotel w pobliżu centrum miasta jest jednym z pierwszych hoteli hybrydowych w Estonii. Po gruntownym remoncie w 2020 roku został ponownie otwarty w ramach zupełnie nowego konceptu będącego połączeniem hotelu, Airbnb i przestrzeni coworkingowej, opierającego się na haśle „eat, work and play”. 1 czerwca Oru Hub Hotel Tallinn – Handwritten Collection przyjął pierwszych gości podczas uroczystego otwarcia pod nową marką.

– Dołączenie do marki Handwritten Collection to dla nas ważny krok. W ciągu ostatnich kilku lat dużo zainwestowaliśmy w rozwój naszego hotelu i wierzymy, że Oru Hub Hotel Tallinn – Handwritten Collection przyciągnie odwiedzających dzięki doskonałej lokalizacji i niepowtarzalnemu designowi. Zmiana szyldu wiąże się z wprowadzeniem innowacji do projektu naszego budynku i jego wnętrz. Dotychczas byliśmy czterogwiazdkowym hotelem ze średniej półki, dziś w naszym wystroju design wznosi się na ponadprzeciętny poziom – powiedziała Kristel Mäenurm, dyrektor generalna Oru Hub Hotel Tallinn – Handwritten Collection.

Hotel oferuje 55 pokoi. Goście mają również dostęp do hubu na parterze, gdzie mogą pracować, spotykać się lub po prostu odpocząć. Dodatkowo w hotelu czekają na nich Oru Bistro, sale konferencyjne, przestrzeń warsztatowa i sala do jogi.  – Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że przygodę z marką Handwritten Collection w Europie Wschodniej zaczynamy w pięknej Estonii, która staje się jednym z naszych wiodących i kluczowych rynków nie tylko w krajach bałtyckich, ale także w całym regionie – powiedziała Katarzyna Sławińska, Development Executive Poland and Baltic Countries w Accor. – Otwiera to drogę dla kolejnych wspaniałych marek i projektów hotelowych, które zawitają w tym kraju w najbliższej przyszłości. Liczymy, że dzięki sprowadzeniu do Estonii naszych brandów cieszących się światowym uznaniem, wspomożemy rozwój lokalnego rynku hotelarskiego i przyczynimy się do zwiększenia liczby międzynarodowych gości odkrywających ten wspaniały, wciąż nieodkryty, turystyczny klejnot Europy. Pod markami grupy Accor w Estonii działają obecnie cztery hotele, a w najbliższej przyszłości dołączą do nich dwa kolejne.

Jak opisuje sieć Accor: „Podobnie jak odręcznie napisana notatka, każdy hotel z Handwritten Collection odzwierciedla charakter i osobowość ich gospodarzy, dzięki czemu żaden z obiektów nie jest taki sam. Swoją wyjątkowość Oru Hub Hotel Tallinn – Handwritten Collection zawdzięcza pracy najlepszych estońskich projektantów zainspirowanych pamiątkami z podróży: zdjęciami, książkami, smakami i historiami. Ideą, jaka przyświeca hotelowi jest przekonanie, że podróże poszerzają horyzonty, edukują, inspirują i dostarczają niezapomnianych przeżyć. Tę filozofię widać na każdym kroku podczas pobytu w hotelu: od fotografii i książek w wielu językach zgromadzonych z podróży na 1. piętrze poprzez menu Oru Bistro z daniami z podróżniczych inspiracji. W lobby znajduje się kolekcja pocztówek ze znaczkami oraz skrzynka pocztowa, w której każdy gość może przesłać swoim bliskim wspomnienia z podróży. Zdjęcia na pocztówkach są osobiście wykonane przez właściciela hotelu”.

– Pandemia mocno wstrząsnęła branżą hotelarską, w wyniku czego zauważyliśmy, że wielu niezależnych hotelarzy poczuło potrzebę wsparcia ze strony wiodącej międzynarodowej marki, ale bez uszczerbku dla wyjątkowego charakteru ich butikowych hoteli. Dlatego stworzyliśmy Handwritten Collection, by wspierać hotelarzy i zapewniać gościom spersonalizowane, indywidualne doświadczenia z każdego pobytu – podsumował Frank Reul, VP – Development Accor Premium, Midscale & Economy Eastern Europe, Balkans, Italy & Greece.

Marka Handwritten Collection została stworzona w 2023 roku, „aby zgromadzić pod wspólnych szyldem hotele o wyjątkowych osobowościach odzwierciedlających charakter i ciepło ludzi, którzy je kochają i o nie dbają. Obiekty Handwritten Collection oddają ducha swoich gospodarzy, odzwierciedlają ich gusta, pasje i wszystkie niuanse ich osobowości”. Plany zakładają, że do 2030 roku portfolio Handwritten Collection, która otworzyła już pierwsze obiekty w Australii, Francji i Chinach, składać się będzie z 250 hoteli. Latem pod tą marką otwarty zostanie 4-gwiazdkowy hotel w krakowskiej kamienicy przy ul. Królewskiej z 44 pokojami, zarządzany przez Portfel Inwestycyjny Apartamenty & Hotele.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *