36,5 mln zł finansowania z PFR na hotel Campanile w Warszawie Grupy Europlan   INWESTYCJE

Polski Fundusz Rozwoju udzielił finansowania inwestycyjnego w kwocie 36,5 mln zł na hotel Campanile ze 152 pokojami Grupy Europlan, który otwarty ma zostać w marcu przyszłego roku na warszawskim Żeraniu w miejscu hotelu Grot.

PFR-owi Funduszowi Inwestycyjnemu FIZAN przy finansowaniu udzielonemu spółce Grot Hotel Investment na przebudowę hotelu przy ul. Modlińskiej, który działał będzie jako 3-gwiazdkowy Campanile doradzała Kancelaria Brzozowska & Barwińska Spółka Partnerska Radców Prawnych i Adwokatów. Kancelaria była odpowiedzialna za przeprowadzenie badania due diligence spółki pożyczkobiorcy, nieruchomości, na której realizowana jest inwestycja i dokumentacji związanej z inwestycją oraz za przygotowanie dokumentacji finansowania. Ze strony inwestora za projekt odpowiedzialni byli prezes Artur Kozieja i dyrektor finansowy Przemysław Domanowski.  

2-gwiazdkowy hotel Grot otwarty w 1993 r. z 50 pokojami obok mostu Grota-Roweckiego przy EC Żerań i Trasie Toruńskiej został kupiony jeszcze w 2018 r. i od początku planowane było wprowadzenie go pod markę Campanile po rozbudowie, ale pierwotnie w technologii modułowej. Ostatecznie jednak inwestor zdecydował się na technologię tradycyjną, ale po wybuchu pandemii nie mógł pozyskać finansowania bankowego.

Grupa Europlan jest holdingiem inwestycyjnym działającym od 18 lat na rynku w obszarze budownictwa biurowego i hotelowego. Wiodącym inwestorem jest Artur Kozieja, twórca grupy, doświadczony inwestor i bankier inwestycyjny, który w latach 1995 - 2017 pracował na stanowisku dyrektora inwestycyjnego m.in. w Credit Suisse, Morgan Stanley i Barclays Capital w londyńskim City. Dodatkowo, jako wspólnik rodzinnej firmy hotelowej, której działalność rozpoczęła się w 1983 roku, realizował projekty hotelowe na Dolnym Śląsku (Hotel Cieplice i Hotel Karczowiska).
Europlan w ramach inwestycji hotelowych w ostatnim czasie zrealizował m.in. zakup hotelu Centrum Kongresowe Gromada w Krakowie dysponujący 220 pokojami oraz przyhotelowym centrum konferencyjnym o powierzchni ok. 2 tys. m kw., który po modernizacji został w grudniu 2018 roku otwarty pod 4-gwiazdkową marką Metropolo by Golden Tulip. Wybudował także w systemie condo 4-gwiazdkowy hotel Lake Hill Resort & Spa w Sosnówce k. Karpacza, otwarty w marcu 2019 roku, a w tym roku otworzył w Ostródzie Radisson Blu z 238 pokojami i Aquaparkiem. Realizuje też budowę trzeciego etapu Lake Hill Resort & Spa, Sansoucci MGallery w Karpaczu, którego otwarcie zapowiadane jest do końca roku, Imperial Movenpick w Zakopanem i kompleksu Termy Karkonosze z ponad 260 pokojami i apartamentami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *