Powraca Festiwal Steków w warszawskich hotelach PHH

Warszawskie hotele z grupy PHH: Courtyard by Marriott Airport, Renaissance Airport Regent już po raz kolejny przygotowały specjalną ucztę kulinarną – Festiwal Steków, który rozpocznie się wraz z początkiem września i potrwa do końca października. W tym roku festiwal promować będą dania z polskiej sezonowanej wołowiny oraz dziczyzny.

To już trzecia edycja Festiwalu Steków. Nasi wybitni szefowie kuchni opracowali nowe, wyjątkowe receptury dań, które z pewnością zadowolą wszystkich miłośników dobrego mięsa. To będzie doskonała okazja do skosztowania wysokiej jakości sezonowanej wołowiny oraz dziczyzny w najlepszym wykonaniumówi Artur Derela, dyrektor Renaissance Warsaw Airport Hotel.

Szefowie kuchni warszawskich hoteli: Andrzej Bryk, Piotr Lasecki i Volker Muehrer stoją na straży autorskiej receptury dań specjalnie przygotowanych na to wydarzenie. Podczas festiwalu w menu można znaleźć m. in. stek z antrykotu wołowego w sosie demi-glace z trawą żubrową, stek t-bone z chipsem z buraka oraz żebro wołowe z pieczonym ziemniakiem z bekonem i kwaśną śmietaną.

– Zapraszamy do skorzystania ze specjalnej oferty festiwalowej i odwiedzenia naszej restauracji Challange’32  w hotelu Renaissance.  W tym roku do wysokiej jakości wołowiny dołączyły dwa wyjątkowe dania z dziczyzny. Będzie to burger z jelenia oraz stek z bizona grillowany na wiórkach cedrowych – zachęca Andrzej Bryk, szef kuchni Renaissance Warsaw Airport Hotel.

 – Festiwalowe menu opiera się na najlepszej w regionie polskiej ekologicznej wołowinie. Nasi goście będą mogli przekonać się jak wyjątkowy smak i aromat, kruchość i soczystość kryją się w naszej najnowszej stekowej odsłoniemówi Piotr Lasecki, szef kuchni Courtyard by Marriott Warsaw Airport Hotel.

Stworzyliśmy międzynarodowe menu z lokalnymi przysmakami w oparciu  o mięsa pochodzące od polskich producentów. W naszej karcie znajdują się zarówno pozycje rodem z Nowego Jorku, czyli królestwa steków, jak i  polskiej kuchni starowarszawskiej,  z akcentem myśliwskim  – dodaje Volker Muehrer, szef kuchni w Regent Warsaw Hotel.

Na wielbicieli steków, którzy odwiedzą hotele podczas festiwalu, oprócz kulinarnej uczty czekają dodatkowe atrakcje. W lobby hotelu Courtyard zakwitnie jabłoń z prawdziwymi owocami, otulona aromatem suszonej trawy żubrowej a w restauracji Renaissance będzie można spotkać „żubra”.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *