Nominowani do tytułu Człowiek Roku Polskiego Hotelarstwa 2023   KONFERENCJE "HOTELARZA"

16 października w pięciogwiazdkowym hotelu Regent w Warszawie, podczas gali towarzyszącej Forum Hotel Trends Poland&CEE, ogłoszeni zostaną laureaci tegorocznej edycji konkursu „Hotelarz Roku” organizowanego przez miesięcznik „Hotelarz”. Dziś ogłaszamy finalistów w ostatnie kategorii specjalnej: Człowiek Roku Polskiego Hotelarstwa.

Inaczej niż w przypadku pozostałych kategorii, gdzie wyboru dokonała Kapituła złożona z 25 ekspertów rynku hotelarskiego, Finalistów i Laureatów w tej kategorii wybiera redakcja "Hotelarza", po konsultacjach z Kapitułą.

Decyzją kolegium redakcyjnego "Hotelarza" Finalistami kategorii "Człowiek Roku Polskiego Hotelarstwa 2023" zostali:

Jakub Bilik – prezes i dyrektor zarządzający B&B HOTELS Polska

Trafił do sieci B&B HOTELS Polska na początku tego roku, aby wprowadzić nową strategię dynamicznego rozwoju i od tego czasu sieć powiększyła się w dzierżawie o cztery hotele w Kielcach, Bytomiu, Piotrkowie Trybunalskim i Tomaszowie Lubelskim łącznie z ponad 310 pokojami. Dzięki temu ta działająca w Polsce od 13 lat sieć awansowała do pierwszej 15 największych graczy na naszym rynku hotelowym. Kolejny hotel otwarty zostanie w Kaliszu w adaptowanym budynku po banku Santander.

Artur Kozieja – właściciel i prezes zarządu, Grupa Europlan

W tym roku otworzył 5-gwiazdkowy kompleks hotelowy Radisson Blu Resort & Conference Center Ostróda m.in. z 238 pokojami, aquaparkiem i centrum konferencyjnym łącznie na 1 tys. osób – jedyny hotel sieciowy na Mazurach. A na przełomie roku otwiera kolejny 5-gwiazdkowy hotel sieciowy, tym razem w Karpaczu – MGallery Sanssouci Hotel & Spa ze 109 pokojami, który zapowiada się na luksusową wizytówkę Karkonoszy. Z kolei wiosną rusza będący już na ukończeniu hotel Campanile w Warszawie ze 150 pokojami. W tym roku portfolio grupy powiększyło się też o 5-gwiazdkowy Pałac Pakoszów z 47 pokojami pod Jelenią Górą wydzierżawiony przez Europlan. Podpisano również umowę na zarządzanie planowanym w Gdańsku hotelem Motlava ze 125 pokojami, który działać ma pod międzynarodową marką.

Leszek Mięczkowski właściciel i prezes zarządu, Grupa Dobry Hotel

Twórca Grupy Dobry Hotel, która obecnie jest największym niezależnym operatorem hotelowym (i dzierżawcą) na polskim rynku, zarządzając  ponad 20 hotelami i obiektami hotelowymi. Tylko w tym roku portfolio grupy powiększyło się o hotele Hyatt Place w Krakowie z 216 pokojami i Haffner w Sopocie ze 105 pokojami oraz obiekt hotelowy N.33 Premium Apartments w Krakowie, a dosłownie w ostatnich dniach otwarty został 5-gwiazdkowy Unicus Palace Sławkowska z 36 pokojami w Krakowie. Wprowadziła także pod debiutująca w Polsce markę Wyndham Grand hotel Unicus Palace Floriańska oraz objęła w zarządzanie centrum eventowe Butelkownia połączone z zarządzanym przez siebie hotelem Moxy w Centrum Praskim Koneser, a ostatnio podpisała umowę na zarządzanie powstającym na Wyspie Spichrzów hotelem, który działać ma pod międzynarodową marką.

Dariusz Surynt - właściciel i prezes zarządu, Górskie Resorty

Twórca grupy Górskie Resorty, którą intensywnie rozwija od połowy ubiegłej dekady i dzisiaj zalicza się ona już do 10 największych graczy na polskim rynku z ponad 2,6 tys. pokoi i apartamentów. W tym roku grupa wyszła z gór i otworzyła swój pierwszy kompleks nad morzem w Pobierowie ze 115 pokojami hotelowymi oraz 118 apartamentami, a jego budowa trwała zaledwie ok. 1,5 roku. W przygotowaniu są kolejne obiekty z tej linii w Kołobrzegu i Mrzeżynie. W Szklarskiej Porębie z kolei grupa otworzyła kameralny obiekt Bossa Nova Apartments z 32 apartamentami przy 4-gwiazdkowym Bossa Nova Silence & Boutique Hotelu. W tym roku ruszyła też budowa kolejnego dużego kompleksu - Forest Park Resort & Park, docelowo z 465 pokojami i apartamentami w Świeradowie-Zdroju.

Wciąż możesz jeszcze zgłosić swój udział w Forum!

Dzięki udziałowi w tym elitarnym wydarzeniu nie tylko poznasz najnowsze trendy i prognozy kreślone przez branżowych liderów z Polski i całej Europy, ale także możesz wziąć udział w kuluarowych dyskusjach na najwyższym poziomie, poznać nieoficjalne wiadomości rynkowe i poszerzać sieć swoich branżowych kontaktów, zarówno podczas samej imprezy, jak i towarzyszącej jej wieczornej gali.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące konferencji, zapraszamy do kontaktu
Wioleta Wiater
e-mail: w.wiater@pws-promedia.pl, tel: (22) 333 88 10

Szczegóły na www.hotel-trends.pl

Przeczytaj relację z ubiegłorocznej edycji Forum


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *