Aneta Lewandowska dyrektorką regionalną IGHP na Mazowszu   PERSONALIA

Dyrektorka generalna hotelu Sofitel Warsaw Victoria Aneta Lewandowska (i Hotelarz Roku 2023 w kategorii Dyrektor Generalny Hotelu Sieciowego) została powołana przez zarząd Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego na stanowisko dyrektorki regionalnej IGHP w województwie mazowieckim.

Aneta Lewandowska to hotelarz z wykształcenia, ale przede wszystkim z pasji. Związana z branżą hotelarską Warszawy ponad 20 lat. Swoją przygodę z hotelarstwem rozpoczęła w hotelach w segmencie ekonomicznym jako recepcjonistka w ibisie na warszawskiej Pradze, awansując potem kolejno od szefa recepcji do dyrektora generalnego. Od 2014 roku związała się z marką Mercure zostając dyrektor operacyjną w hotelu Mercure Warszawa Grand. W kwietniu 2017 roku dołączyła do zespołu Sofitel Warsaw Victoria, by w kwietniu 2019 roku objąć stanowisko dyrektora generalnego tego hotelu.

Absolwentka Global Leadership na Cornell University, Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe,  International Hotel Management na Uniwersytecie Łódzkim, Nauk Politycznych w Wyższej Szkole Humanistycznej, Hotelarstwa w Wyższej Szkole Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki oraz wielu branżowych programów rozwojowych.

W zarządzanych obiektach tworzy atmosferę, w której pracownicy czują się docenieni, a goście zadowoleni, co ma bezpośrednie przełożenie na sukcesy ekonomiczne. Działa zgodnie z przekonaniem, że w branży hotelarskiej najważniejsi są ludzie. Zarządza z poszanowaniem etyki w biznesie. Lider projektów z zakresie sprzedaży oraz rozwoju kompetencji pracowniczych. Zorientowana na rozwój osobisty, wzmacnianie potencjału kobiet oraz propagowanie idei różnorodności w organizacji. Pierwsza kobieta i pierwsza Polka w Sofitel Warsaw Victoria na stanowisku zastępcy dyrektora generalnego i dyrektora generalnego.

– Bardzo się cieszę, że będę mogła wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie, by wspierać polskie hotelarstwo, które jest dla mnie zarówno profesją, jak i pasją. Mazowsze - tu się urodziłam, wychowałam i pracuję, a zatem koordynacja działań IGHP na tym terenie, w moim środowisku powinna naturalnie przełożyć się na wartościowe wsparcie branży – mówi Aneta Lewandowska, dyrektorka regionalna IGHP w woj. mazowieckim.

Na stanowisku dyrektor regionalnej zastąpiła Elżbietę Nitsze, która tę funkcję pełniła od początku 2020 roku, a w 2021 r. została prezes zarządu Belvedere Gourmet Group. Jeszcze jako dyrektor generalna Airport Hotel Okęcie została Hotelarzem Roku 2015 w kategorii Dyrektor Generalny Hotelu Niezależnego.

Do zadań dyrektorów regionalnych IGHP należą m.in. usprawnienie komunikacji oraz integracja środowiska hotelarzy w regionie, upowszechnianie wiedzy o działaniach lobbingowych Izby, a także pozyskiwanie nowych członków oraz monitorowanie wydarzeń branżowych w regionie, współpraca z władzami, samorządami i innymi lokalnymi instytucjami, które mają lub mogą mieć wpływ na branżę hotelarską.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *