Dynamiczny rozwój Accor w Rumunii: 4 otwarte hotele w 2023 r., 5 ogłoszonych   ŚWIAT

Accor kontynuuje ekspansję w Rumunii, podkreślając zaangażowanie grupy w rozwój w Europie Środkowej i Wschodniej. Z czterema nowymi otarciami w 2023 roku i ogłoszeniem pięciu kolejnych hoteli na najbliższe lata, sieć zamierza zaznaczyć swoją obecność na lokalnej scenie, oferując dopasowane do potrzeb doświadczenia dla podróżujących zarówno w celach biznesowych, jak i rekreacyjnych.

Rumunia jest jednym z kluczowych rynków dla Accor w regionie, gdzie wiodąca grupa hotelarska skupia się obecnie na wzmocnieniu portfolio dwóch popularnych marek midscale: ibis Styles oraz Mercure. – Accor z zadowoleniem pogłębia swoje korzenie w Rumunii, dynamicznym rynku, który zajmuje szczególne miejsce w naszej strategii wzrostu w kluczowym regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Dynamiczne plany rozbudowy naszej sieci i portfolio marek prezentują naszą zdolność do współpracy z silnymi lokalnymi partnerami oraz różnorodność doświadczeń, które zamierzamy oferować w całym kraju – powiedział Frank Reul, VP – Development Accor Premium, Midscale & Economy, Eastern Europe, Balkans, Italy & Greece.

ibis Styles Bucharest Airport

Pierwszym nowym hotelem w Rumunii, który przyjął gości w 2023 roku, był świeżo wybudowany ibis Styles Bucharest Airport, inspirowany lotnictwem. Położony 800 metrów od Międzynarodowego Lotniska Henri Coandă i zarządzany przez Accor na podstawie umowy z Liwa Properties, hotel oferuje 84 pokoje dla gości, bar i restaurację.

Zmodernizowany ibis Styles Pitești otworzył swoje drzwi w ostatnim kwartale 2023 roku na mocy umowy franczyzowej z Hr Eden 2007. Nowy obiekt oferuje gościom 45 pokoi, restaurację, bar i salę konferencyjną. Projekt wnętrza hotelu czerpie inspirację z corocznego Tulip Symphony Festival w Pitești, z którego słynie to malownicze miasto.

Pierwszym nowym hotelem Mercure otwartym w Rumunii w 2023 roku był Mercure Sibiu Arsenal, działający na podstawie umowy zarządzania z firmą Compa. Hotel oferuje 121 pokoi, dwie restauracje, kryty basen oraz obszerny obszar konferencyjny. W tej samej destynacji grupa otworzy także hotel działający pod marką ibis Styles na początku 2024 roku.

Mercure Conacul Cozieni

We wrześniu pierwsi goście odwiedzili Mercure Conacul Cozieni, działający na podstawie umowy zarządzania z Next Hospitality. Ta miejscowość wypoczynkowa znajduje się 19 kilometrów na wschód od Bukaresztu w odnowionej i rozbudowanej rezydencji z początku XX wieku, otoczonej winnicami i sadami. Hotel oferuje 75 pokoi, duże miejsce konferencyjne, restaurację, odkryty basen, siłownię z widokiem na las, sauny suchą i mokrą, oraz taras na świeżym powietrzu. Na terenie obiektu znajduje się ogród, odkryty parking z ładowarkami do samochodów elektrycznych oraz panele słoneczne do podgrzewania wody w basenie.

W marcu 2024 swoje drzwi otworzy Swissôtel w Poiana Brasov, jako pierwsza część inwestycji w najważniejszym rumuńskim ośrodku narciarskim i jednej z topowych destynacji wypoczynkowych w kraju dzięki współpracy z lokalnym deweloperem Neagoe Basarab Residences S.R.L. Hotel zaoferuje gościom 114 pokoi i apartamentów, strefę SPA, centrum fitness, wykwintną restaurację oraz wiele udogodnień także dla gości korzystających z ośrodka narciarskiego.

Zasilając segment ekonomiczny, ibis Styles Cluj otwarty ma zostać w kwietniu 2025 roku. Hotel, działający na podstawie umowy zarządzania z Amera Group, będzie oferować 110 pokoi, restaurację oraz duże wielofunkcyjne pomieszczenie konferencyjne, przyczyniając się do wzrostu statusu Cluj jako centrum innowacji i rozwoju gospodarczego. Accor również wzmacnia swoje partnerstwo z Construcții Erbașu w przypadku hotelu ibis Styles Oradea Erbas, planowanego na 2026 rok, który zaoferuje gościom 120 pokoi.

Ambitne plany Accor obejmują także stolicę kraju z Mercure Bucharest Cantemir, oferując 40 pokoi, restaurację, bar i udogodnienia konferencyjne. Hotel ma być otwarty wkrótce w ramach umowy franczyzowej z Sab Serv Expres. Nad rumuńskim brzegiem Dunaju, w 2024 roku otworzy się oferujący 70 pokoi Mercure Porțile de Fier Riviera Hotel & Resort. Obiekt zaoferuje przestrzeń konferencyjną o powierzchni 250 m kw. oraz centrum SPA & wellness. Na północy, w centralnej części kraju, zmodernizowany Mercure Brasov Center, którego planowane otwarcie przypada pod koniec 2025 roku na podstawie umowy franczyzowej z Aro Palace, będzie oferować 181 pokoi, restaurację, bar w holu i udogodnienia konferencyjne. Wreszcie, na początku 2026 roku w Oradei przywitać ma gości Mercure Oradea, obsługiwany na podstawie umowy franczyzowej z Grand Hotel West. Hotel ten wprowadzi do miasta na północnym zachodzie Rumunii 90 pokoi, restaurację, bar w holu, kryty basen, SPA, siłownię oraz wszechstronne centrum konferencyjne. Rumuński rynek hotelarski zasilą w przyszłości także marki takie jak Handwritten Collection, ibis i ibis Styles.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *