WROCŁAW: Wyndham powiększa się o 152 pokoje

Otwarty w 2022 r. hotel Wyndham Wroclaw Old Town z 205 pokojami powiększa się o kolejne 152 w tym samym budynku i od początku drugiego kwartału będzie liczył 357 pokoi. Już obecnie jest największym hotelem w mieście, gdyż we Wrocławiu nie ma żadnego hotelu liczącego więcej niż 200 pokoi.

Wyndham położony jest 50 m od Rynku w kompleksie Wratislavia Center, gdzie do wybuchu pandemii działał Sofitel Old Town, zajmujący około połowy powierzchni obiektu. W 2021 r. zamknięty hotel został wydzierżawiony przez Mogotel Hotel Group – łotewskiego operatora zarządzającego ponad 20 hotelami w Europie, który podpisał umowę franczyzową na markę Wyndham i otworzył pod nią hotel w marcu 2022 r. Właściciel Wratislavia Center na mocy porozumienia z Mogotelem zdecydował się na poszerzenie powierzchni hotelu o dodatkową przestrzeń, wcześniej przeznaczoną na biura. Hotel będzie oferował też dwie restauracje, 12 sal konferencyjnych, executive lounge oraz strefę fitness. Na najwyższym, szóstym piętrze znajdzie się siłownia i strefa wellness.

– Cieszymy się, że nasze przestrzenie będą tętnić życiem. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że zadaszone atrium będzie pełne gości spotykających się w celach biznesowych i towarzyskich – mówi Tomasz Majszyk, dyrektor generalny hotelu. – Bardzo reprezentacyjny jest 120-metrowy nowoczesny apartament. Jego największym atutem jest spektakularny widok z balkonu na malowniczą kościelną wieżę i ścisłe centrum miasta. Cały hotel ma działać zgodnie z filozofią eko sieci Wyndham. – Chcielibyśmy, aby przeszklone atrium, które wypełnimy roślinami i kwiatami, było zieloną enklawą w centrum miasta i miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców i turystów. Filozofia eko towarzyszy sieci Wyndham codziennie, dlatego koncepcja zielonej przestrzeni w takim miejscu idealnie wpisuje się w ten wizerunek. Wrocławski Wyndham uczestniczy w programie sieciowym Wyndham Green, który promuje zrównoważone praktyki w branży hotelarskiej – tłumaczy Tomasz Majszyk. Poza Wyndhamem największym hotelem we Wrocławiu jest Novotel Centrum ze 192 pokojami, który tworzy jeden kompleks w byłym hotelu Orbis Wrocław ze 112-pokojowym ibisem. Na granicy z Wrocławiem od 2022 r. działa Q Hotel Plus z 201 pokojami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *