Lotnisko we Wrocławiu powiększa się o Hampton by Hilton

Rozpoczęła się budowa hotelu pod marką Hampton by Hilton ze 122 pokojami przy lotnisku we Wrocławiu. Pierwszych gości ma przyjąć do końca 2025 r. Port Lotniczy Wrocław umowę na ten hotel z siecią Hilton podpisał jeszcze w 2018 r.

Nowy hotel o powierzchni 5 tys. m kw. mieścić będzie się obok parkingu, przy wjeździe na teren lotniska. Zaoferuje dużą strefę restauracyjno-barową, strefę fitness na piątym, najwyższym piętrze, sale konferencyjne, siedem pokoi typu king z powiększoną przestrzenią i wanną, a przy hotelu część ogrodową.

– Wzrost liczby pasażerów musi iść w parze z podnoszeniem jakości obsługi, do czego przykładamy szczególną uwagę. Nowy hotel to ogromny krok na drodze ku podniesieniu standardów. To również strategiczna inwestycja w infrastrukturę towarzyszącą, która zwiększy komfort pasażerów i da im możliwość noclegu bezpośrednio przy lotnisku – komentuje Przemysław Myszakowski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Lotnisko we Wrocławiu jest czwartym największym lotniskiem regionalnym w Polsce (w ub.r. obsłużyło rekordowe 3,9 mln pasażerów). I jednocześnie jedynym z ośmiu największych lotnisk w Polsce (nie licząc Modlina), przy którym nie działa jeszcze hotel międzynarodowej sieci. Ale już w 2021 r. 800 m od lotniska otwarty został 3-gwiazdkowy Arche Hotel ze 115 pokojami, a w ub.r. Arche kupiło sąsiednią działkę o powierzchni 0,44 ha za 3,06 mln zł, aby wybudować drugą, 4-gwiazdkową część hotelu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *