Ruszyły prace przy hotelu Renaissance w Gdańsku

W Gdańsku na Wyspie Spichrzów ruszyła budowa 5-gwiazdkowego hotelu Renaissance sieci Marriott z 250 pokojami w spichlerzach Wielki i Mały Groddeck z dwoma nowymi budynkami przy ul. Chmielnej. Otwarcie planowane jest na przełom roku 2025/2026.

W obiekcie znajdą się m.in. kompleks sal konferencyjnych, strefa SPA & wellness z basenem, restauracja i skybar z widokiem na Motławę i starówkę. Operatorem hotelu będzie firma PI Hotele & Apartamenty, która zarządza już w Krakowie m.in. hotelami AC by Marriott i Garamond, Tribute Portfolio sieci Marriott oraz The Crown, Handwritten Collection sieci Accor. Za koordynację i nadzór budowy odpowiedzialna jest inna firma z Grupy PI – PI Hotel Development. Na wykonawcę pierwszego etapu inwestycji wybrana została w przetargu firma NDI.

– Wybór tego wykonawcy nie był przypadkowy, firma ta specjalizuje się w kompleksowej organizacji i realizacji projektów inwestycyjnych w obszarze budownictwa, energetyki oraz hydrotechniki od 1991 r. Ich bogate doświadczenie, doskonała reputacja, portfolio, znajomość rynku lokalnego i architektury to dla nas kluczowe atuty, jakimi się kierowaliśmy. Mamy nadzieję, że wspólnie stworzymy kolejną inwestycję, która będzie wizytówką Gdańska – mówi Agnieszka Dąbrowska, prezes zarządu firmy PI Hotele & Apartamenty. Umowa z siecią Marriott podpisana została w połowie 2019 r., a na projektanta głównego wybrano wówczas pracownię architektoniczną KD Kozikowski Design.

– Ta inwestycja jest szczególnie wymagająca z racji lokalizacji, wysokiej rangi marki hotelowej, ale również z powodu wyzwania, jakim jest połączenie w jednej inwestycji obiektu wpisanego do rejestru zabytków z dwiema dobudowanymi do niego nowymi kubaturami, którym nadano współczesny wyraz architektoniczny – mówił wówczas Marcin Kozikowski. Za projekt wnętrz odpowiada pracownia Tremend. Architektura nowych części utrzymana ma być w nawiązaniu do sąsiednich budynków, zachowując harmonię między nowoczesnością i tradycją, a sam hotel łączyć elegancję z klimatem historycznego Gdańska.

– Bardzo cieszymy się z możliwości realizacji tego obiektu, szczególnie że znajduje się on w tak wyjątkowym miejscu jak Wyspa Spichrzów. Jako NDI mamy duże doświadczenie w realizacji obiektów hotelowych, w naszym portfolio znajdują się już m.in. 5-gwiazdkowe hotele realizowane w formule „pod klucz”. Z puntu widzenia inżynierskiego będzie to niewątpliwie ciekawy i wymagający projekt, choćby ze względu na lokalizację w ścisłym centrum i okoliczną historyczną zabudowę – zapowiada Małgorzata Winiarek-Gajewska, prezes zarządu NDI SA


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *