Nickel Resort & Spa Grzybowo z finansowaniem bankowym

Spółdzielczy SGB-Bank SA przyznał kredyt spółce realizującej kompleks Nickel Resort & Spa Grzybowo pod Kołobrzegiem, pozytywnie oceniając projekt firmy Nickel Development pod względem modelu biznesowego i finansowego. Kompleksem zarządzać będzie VHM Hotel Management.

Nickel Resort & Spa zaoferuje 147 apartamentów od 18 do 56 m kw. sprzedawanych w condo z podziałem przychodów 60/40, strefę SPA & wellness, kompleks basenów wewnętrznych, restaurację i bar, strefę lounge, tarasy na dachu i wydmy na patio. Z myślą o biznesie zaprojektowano modułowe sale konferencyjne. Za projekt bryły z akcentami nawiązującymi do koszy plażowych odpowiedzialna jest poznańska pracownia Ultra Architects, a za wnętrza wrocławskie Q2 Studio. Otwarcie zaplanowane jest na lato 2025 r.

– Obserwujemy obecnie na rynku wstrzymanie, a przynajmniej opóźnienia w budowie wielu inwestycji apartamentowych. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że budujące je spółki nie zabezpieczyły odpowiedniego finansowania i teraz polegają wyłącznie na wpłatach nowych klientów, a te na ogół nie są regularne – mówi Dariusz Szczypiński, dyrektor finansowy w Nickel Development.

– My mamy ten komfort, że nie musimy na nic czekać. Możemy w spokoju realizować kolejne kroki założone w planie, aby nasi klienci mogli jak najszybciej zacząć zarabiać na wynajmie.

Wiemy, że SGB-Bank SA ma świetne rozeznanie w rynku apartamentowym nad morzem i w górach, więc współpraca z nim ma dla nas podwójną wartość. Poza samym finansowaniem daje nam on swoiste świadectwo rzetelności i wiarygodności. Stałe finansowanie, niezależne od tempa sprzedaży apartamentów i wpłat klientów, stanowić ma dodatkowe zapewnienie, że obiekt powstanie w zakładanym terminie. Nickel Development to poznańska firma deweloperska, działająca na rynku od 25 lat. SGB-Bank z centralą w Poznaniu to następca Gospodarczego Banku Wielkopolski, który w 1990 r. założyły Banki Spółdzielcze SGB. Pełni funkcję banku zrzeszającego w Spółdzielczej Grupie Bankowej banki spółdzielcze.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *