Termy Karkonosze Resort & Spa ruszyć mają przed wakacjami

W Staniszowie u stóp Karkonoszy powstaje kompleks hotelowo-apartamentowy Termy Karkonosze Resort & Spa. Jego pierwsza część ze 126 apartamentami otwarta ma zostać przed sezonem wakacyjnym, a całość z 5-gwiazdkowym hotelem do końca roku.

Termy Karkonosze Resort & Spa to kompleks powstający na ponad 6-hektarowej działce z 265 pokojami hotelowymi i apartamentami, sprzedawanymi w condo, w trzech strefach – hotelowo-rekreacyjnej, rodzinnej i kameralnej. Motywem łączącym projektowane przestrzenie i funkcje jest woda, pojawiająca się pod różnymi postaciami w różnych strefach o łącznej powierzchni 3,5 tys. m kw. lustra wody. W strefie rekreacyjnej zaprojektowano butikowy hotel z 64 pokojami, SPA i zespołem basenów termalnych oraz restauracją i salą konferencyjną.

W strefie rodzinnej, która otwarta ma zostać przed wakacjami, wokół naturalnego stawu zaplanowano dziewięć budynków z 14 apartamentami w każdym. Punktem centralnym będzie budynek klubowy z basenem zewnętrznym i rodzinną plażą. W strefie kameralnej znajdzie się 10 budynków willowych, po osiem apartamentów w każdym, przeplatanych sadzawkami, basenami termalnymi, ścieżkami i zielenią. Całość zaprojektowała pracownia Q2 Studio z Wrocławia.

– Na lokalizację naszej inwestycji wybraliśmy tereny Kotliny Jeleniogórskiej, bogate we wspaniałą naturę i piękne widoki. Atutem Staniszowa jest bliskość Karkonoszy, Karpacza i Szklarskiej Poręby – tłumaczy wrocławski inwestor wywodzący się z branży IT, Paweł Witkiewicz, członek zarządu kompleksu. Pierwsze informacje o planach tej inwestycji pojawiły się na początku 2021 r. ze strony Grupy Europlan, ale strony rozstały się w jesienią ub.r., o czym więcej opowiadał Artur Kozieja w wywiadzie w styczniowym wydaniu „Hotelarza”. W miejsce Europlanu wszedł HSP Management Grzegorza Gacka, do którego należą m.in. 5-gwiazdkowy Szczawnica Park Resort & Spa i 3-gwiazdkowy Batory oraz Apartamenty Eko i Willa Tęcza, wszystkie w Szczawnicy.

– Misją HSP Management jest kultywowanie tradycji hotelarskich poprzez dostarczanie gościom wyjątkowego serwisu, a także niezapomnianych wrażeń z pobytu w pięknych polskich lokalizacjach. Odpowiadając na potrzeby naszych gości, poszerzamy naszą grupę hotelową o kolejne urokliwe miejsce. Goście, którzy doświadczyli naszej gościnności w Pieninach, będą mogli odpocząć również w Karkonoszach, mając gwarancję jakości obsługi, kuchni, produktów i designu – mówi Grzegorz Gacek, członek zarządu kompleksu Termy Karkonosze i prezes zarządu HSP Management.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *