Dom Zdrojowy w Jeleniej Górze rozbudowuje się o część hotelową z 88 pokojami

Spółka Uzdrowisko Cieplice – Grupa PGU rozpoczęła przebudowę i rozbudowę Domu Zdrojowego. Inwestycja obejmuje m.in. nową część hotelową z 88 pokojami i SPA. Zakończenie prac planowane jest na II kwartał 2025 r.

Dom Zdrojowy to zabytkowy obiekt sanatoryjny należący do Polskiej Grupy Uzdrowiskowej. Położony w centrum kompleksu termalnego Jelenia Góra – Cieplice jest popularnym miejscem wśród kuracjuszy korzystających z leczniczych właściwości wód termalnych Karkonoszy. Obiekt składa się z trzech segmentów, z których najstarszy obejmuje zabudowania z połowy XIX wieku. Inwestycja przewiduje przebudowę istniejących budynków oraz budowę nowej części hotelowej. Prace podzielono na dwa etapy, z których pierwszy obejmie budowę nowo zaprojektowanego hotelu.

W drugim zostanie wykonana przebudowa i rozbudowa istniejących budynków Domu Zdrojowego. Na parterze planowane jest powiększenie i przebudowa strefy konsumpcyjnej, zabiegowej oraz części wspólnych. W projekcie uwzględniono gabinety do kąpieli perełkowych i kwasowęglowych oraz masażu wirowego. W strefie SPA powstanie basen, jacuzzi z wodą termalną i solankową oraz strefa saun. Baza hotelowa została zaprojektowana na trzech kondygnacjach umieszczonych nad częścią zabiegową. Nowy obiekt zapewni łącznie 188 miejsc noclegowych w 88 pokojach z balkonami. Projekt realizowany jest przez Grupę Budowlaną ALSTAL. Prace realizowane są pod nadzorem miejskiego konserwatora zabytków.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *