Nowe wnętrza Novotelu Warszawa Centrum

Novotel Warszawa Centrum zmienia swoje wnętrza. Przebudowę przechodzą 364 z 742 pokoi, a także sale konferencyjne. W ofercie hotelu pojawiły się także pokoje typu superior. Za projekt wnętrz przygotowany przez studio Sundukovy Sisters zgodny z brandbookiem sieci odpowiada AKA Studio.

Prace prowadzone są etapami w trakcie funkcjonowania pozostałych części hotelu. Wykończone pokoje zyskują nowe meble przygotowywane na zamówienie oraz pełne wyposażenie.

– Jesteśmy dumni, że możemy oferować gościom zupełnie nową jakość w naszym hotelu, dzięki projektowi, który spełnia wszystkie wymogi współczesnego hotelarstwa. Myśląc o przyszłości, uznajemy za bardzo ważne zrównoważone podejście do codziennych operacji, które realizujemy w każdym obszarze naszego działania, chcąc wyznaczać trendy w hotelarstwie – mówi Wojciech Kęsik, dyrektor generalny hotelu. Przebudowę pokoi oraz korytarzy na 12 piętrach prowadzi zespół Neo Świat 2.0.

– To dla nas bardzo ciekawy projekt ze względu na skalę oraz wielość wyzwań, związanych choćby z logistyką placu budowy. Hotel zyska pokoje z nową jakością, również techniczną, oraz designem, aby mógł służyć gościom przez kolejne lata – podkreśla Paweł Bany, project leader w Neo Świat 2.0. W trakcie etapu budowlanego pracuje ok. 60 osób na czterech piętrach, a na etapie meblowania pokoi i montażu detali designu ok. 40 osób na jednym piętrze.

– Przebudowa starszego budynku zawsze niesie ze sobą wiele wyzwań. Dzięki naszym pracom kluczowe instalacje będą mogły działać z powodzeniem kolejne lata. Ich dostosowanie do nowych wymagań technicznych jest ważnym etapem prowadzonej modernizacji. Dobrze zaplanowana logistyka i dostosowanie prac głośnych do potrzeb gości hotelowych jest kluczowe w związku z tym, że hotel, mimo przebudowy, funkcjonuje normalnie – mówi Grzegorz Krużewski, project manager w Neo Świat 2.0. Zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2024 r.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *