Sound Garden Warszawa z certyfikatami LEED Gold

Vastint Poland otrzymał certyfikat LEED Gold dla hotelu Sound Garden będącego częścią Business Garden Warszawa. Jest to ostatni z siedmiu budynków tworzących ten kompleks biurowy, który przeszedł pozytywnie wielokryteriową weryfikację środowiskową.

Tak jak w przypadku pozostałych budynków cechą wyróżniającą ten obiekt jest dbałość o proces deweloperski oraz późniejszą eksploatację pod kątem wykorzystania przyjaznych środowisku i lokalnie wytwarzanych materiałów, wdrożenia rozwiązań ograniczających zużycie energii i wody oraz efektywne planowanie funkcji w celu optymalizacji przestrzeni i zapewnienia wysokiego poziomu satysfakcji użytkowników.

– Certyfikowany budynek jest jednym z dwóch ukończonych w pierwszym etapie realizacji inwestycji. Ze względu na obecność komponentu hotelowego, początkowo nie planowaliśmy poddania go procedurom weryfikacji środowiskowej. Powodem zmiany stanowiska w tej sprawie było wdrożenie strategii ESG, zgodnie z którą wszystkie nowe i modernizowane budynki Vastint powinny posiadać certyfikaty środowiskowe, najlepiej zgodne z uznanymi międzynarodowymi systemami – mówi David Pettersson, senior project manager w Vastint Poland.

– Uzyskanie wysokiego poziomu LEED dla tego obiektu jest najlepszym świadectwem naszego podejścia do zrównoważonego budownictwa i oznaką wysokich standardów oferowanych powierzchni. Budynek zaprojektowany został przez pracownię JSK we współpracy ze studiem Fuksas. Zasadniczą część zajmuje hotel Sound Garden z centrum konferencyjnym, restauracją Garden Eatery i Bistro & Bar. Dwie wieże zwrócone w kierunku wewnętrznego dziedzińca są wynajęte przez najemców biurowych. W 2022 r. obiekt przeszedł gruntowną renowację, która zmieniła funkcjonalność i estetykę wnętrz oraz pozwoliła na wprowadzenie wielu usprawnień technicznych. Business Garden Warszawa to kompleks siedmiu budynków o łącznej powierzchni 90 tys. m kw. Usytuowane są w ogrodzie zaprojektowanym na przeważającej części 6-hektarowej działki z zachowaniem różnorodności roślinności oraz zróżnicowaniem terenu poprzez wprowaSound Garden Hotel dzenie wzniesień i zbiorników wodnych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *