Ku naturze – metamorfoza hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport   INWESTYCJE  MATERIAŁ PARTNERA

Hilton Garden Inn Kraków Airport zyskał nową aranżację parteru. Metamorfozę przeszło lobby, częściowo restauracja oraz foyer wraz z zespołem sal konferencyjnych. Opracowanie nowego projektu oraz koordynację prac podczas realizacji powierzono pracowni AKA Studio, która specjalizuje się w projektowaniu hoteli i ma bogate doświadczenie we współpracy z międzynarodowymi sieciami hotelarskimi.

Fot: Paulina Dzikowska & Michał Szczepański

– Hilton Garden Inn Kraków Airport został otwarty w 2014 roku. Obiekt jest niezwykle wygodny dla podróżujących, ponieważ jest świetnie skomunikowany łącznikami z pobliską stacją kolejową i terminalem lotniska. Jednak z upływem lat wymagał nowej aranżacji parteru, która zastąpiłaby nieco zimną estetykę w odcieniach beżu – komentuje arch. Agata Łapuchowska, współwłaścicielka AKA Studio.

Stworzony przez architektów projekt wnętrz bezpośrednio odwołuje się do słowa garden w nazwie hotelu. Stąd pomysł na wprowadzenie dużej ilości roślin oraz motywów zaczerpniętych z przyrody pobliskiego Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Kolorystyka wnętrz bazuje na odcieniach zieleni i bursztynu, a dekoracyjne wzory odtwarzają kształty różnego rodzaju liści. Tkaniny mają przywodzić na myśl typowe dla Jury Krakowsko-Częstochowskiej wapienie.

Duże przestrzenie w lobby oraz foyer zostały wypełnione starannie dobraną roślinnością oraz strefami wypoczynkowymi. Te zaaranżowano przy użyciu foteli, komód, sof i stołów, m.in. od polskich marek takich jak Sits, Noti, Tamo czy Comforty. Architekci postawili nie tylko na miks kolorystyczny tapicerek, ale również dobrali je pod względem odcieni, choć z różną fakturą.

Dzięki prostemu zabiegowi przemalowania sufitu na czarno w przestrzeni o wysokości dwóch kondygnacji, uzyskano efekt przytulności i kameralności. Podążając za zasadą 3R, architekci zdecydowali się zachować podłogę z wielkoformatowych płytek, na której miejscami ułożono dywany ze wzorami inspirowanymi naturą. W foyer znajdują się unikalnie zaprojektowane elementy dekoracyjne w kształcie koła i obręczy, pełniące funkcje lamp, luster, paneli akustycznych, a nawet ogrodu wertykalnego. Odświeżona i wzbogacona o nową, głębszą kolorystykę została przestrzeń restauracji. Nowa ciemna wykładzina, stoły oraz tapicerowane krzesła korespondują z istniejącymi zabudowami bufetów oraz barem.

Remontu wymagały również sale konferencyjne. Największym wyzwaniem okazała się duża, łączona sala bez okien. Inwestor rzucił projektantom wyzwanie stworzenia złudzenia przebywania w sali z naturalnym światłem. Cel ten osiągnięto dzięki zastosowaniu wielkoformatowych tapet z motywem luksferów i roślinności, które są specjalnie podświetlane od góry. Efekt głębi został wzmocniony przez zasłony, które dodatkowo ocieplają wnętrze. W sali zainstalowano również nowe oświetlenie sufitowe w formie ringów.

W mniejszych salach konferencyjnych zastosowano stonowane kolory w ciepłych odcieniach, wykładziny z przestrzennymi wzorami oraz zasłony wykonane z naturalnych materiałów. Salka boardroom wyróżnia się mocniejszym wyrazem i jest znacznie ciemniejsza od pozostałych,co wynika z prywatnego i kameralnego charakteru prowadzonych w niej spotkań. Głęboki kolor grafitowy został przełamany ciepłym odcieniem fornirowanych mebli w kolorze orzecha amerykańskiego. Wszystkie sale konferencyjne wyposażono również w nowoczesny system audio-video, umożliwiający przeprowadzanie telekonferencji na dużą skalę.

– Hilton Garden Inn Kraków Airport stanowił wdzięczne pole do przeprowadzenia metamorfozy. Przede wszystkim dlatego, że zastosowaliśmy tam wiele roślin oraz naturalnych materiałów  – mówi arch. Karolina Kowalik, współwłaścicielka AKA Studio. – Udało nam się nadać temu miejscu nowoczesny wygląd, przyjemną atmosferę i poczucie przytulności. Tym samym udowodniliśmy, że możliwy jest kompromis między istniejącą, nieco bezosobową bazą a nową wizją nowoczesnego i ciepłego wnętrza, bez konieczności pozbywania się wszystkiego. Jako pracownia byliśmy odpowiedzialni nie tylko za projekt, ale również dostarczyliśmy usługę zarządzania projektem na każdym etapie jego realizacji. Dzięki temu modernizacja wnętrz w hotelu trwała zaledwie 2,5 miesiąca i odbyła się w działającym obiekcie


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *