Pierwszy ibis budget

Grupa Accor, po ogłoszeniu we września nowej strategii rebrandingu swoich marek ekonomicznych, otworzyła pierwszy na świecie hotel ibis budget w Tangerze w Maroku. Kolejne jeszcze w tym roku otwarte mają być we Francji, Szwajcarii i Niemczech.

 

Wszystkie hotele sieci Etap i Formule1 – w sumie 518 obiektów w 17 krajach – stopniowo będą zmieniały markę na ibis budget. Accor stworzył ją jako element nowej strategii rozwoju marek ekonomicznych, w ramach której ibis staje się marką dominującą – „mega brandem” z trzema markami: ibis, ibis Styles (pod którą działały będą dotychczasowe hotele sieci all seasons) i ibis budget. Wszystkie one mają opierać się na trzech fundamentach: nowoczesności, prostocie i wygodzie. ibis budget Tanger znajduje się w specjalnej bezcłowej strefie miasta, w pobliżu międzynarodowego lotniska. Hotel ma 121 pokoi we wprowadzonym dla tej marki stylu cocoon & design, które zaprojektowano z myślą o optymalnym wykorzystaniu przestrzeni, ergonomii oraz komforcie gości. Wnętrza są zaaranżowane w neutralnych kolorach, oświetlone z różnych źródeł światła, co stwarzać ma relaksujący i kameralny klimat. Dodatkowe wyposażenie to m.in. przestronny prysznic z oryginalną armaturą i diodą LED, która zmienia kolor w zależności od temperatury wody oraz telewizor z płaskim ekranem i możliwością podłączenia multimediów. Bezprzewodowy internet jest dostępny we wszystkich pokojach bezpłatnie. Recepcja oraz sala śniadaniowa są zlokalizowane w otwartej przestrzeni, która stwarza wrażenie nieograniczonych wnętrz, a oświetlenie typu LED, przezroczyste elementy wystroju oraz ergonomiczne meble wzmacniają ten efekt. Na recepcji umieszczono także automaty serwujące gorące i zimne napoje, a także specjalny panel z materiałami dotyczącymi lokalnych atrakcji turystycznych. Jeszcze w grudniu zostaną otwarte kolejne hotele: ibis budget Grenoble Sud Seyssins we Francji, ibis budget Leysin w Szwajcarii oraz ibis budget Bonn Süd Königswinter w Niemczech, a do 2015 roku ma ich działać łącznie 600 w 20 krajach. Pod dotychczasową 1-gwiazdkową marką Etap działa 450 hoteli w 10 krajach Europy, w tym osiem w

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *