107 pokojowy hotel powstaje w Szczecinie   INWESTYCJE

Firma Rosiek & Sobczyński rozpoczęła budowę hotelu na terenach postoczniowych w Szczecinie przy ul. Ludowej. Otwarcie 107 pokojowego hotelu ma nastąpić w III kwartale przyszłego roku – informuje Wyborcza.pl

 

Inwestor, Zakład Usług Inżynieryjno-Budowlanych J.Rosiek & D.Sobczyński ze Szczecina specjalizuje się głównie w robotach brukarskich oraz zagospodarowywaniu parków. Kilka lat temu firma kupiła sporą część terenów przy ul. Ludowej od syndyka upadłej stoczni.

Na części działki wzniesiono dyskont dla sieci Biedronka, obok budowany jest trzygwiazdkowy hotel. Inwestorzy zapowiadają, że obiekt nie będzie należał do żadnej sieci hotelowej i będzie zarządzany samodzielnie.

Za fundament budynku posłużyły mury schronu z czasów II wojny światowej. Na nim powstaje czterokondygnacyjny budynek. Będzie miał 107 pokoi. Głównie jedno i dwuosobowych. Będzie też kilka trzyosobowych i osiem apartamentów. Zaprojektowano także restaurację o powierzchni 250 m kw., dwie duże sale konferencyjne i kilka mniejszych. Hotel będzie miał w ofercie organizację szkoleń i konferencji. W sąsiedztwie będzie parking na ok. 200 samochodów.

W związku z tym, że budynek staje na terenie dawnej niemieckiej, a potem polskiej stoczni inwestorzy już wybrali jego nazwę: "Vulcan". Tak przed wojną nazywała się cała stocznia, a później, w spolszczonej wersji pisowni, pochylnia znajdująca się po sąsiedzku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *