Rozpoczęła się budowa hotelu Puro w Warszawie   INWESTYCJE

Norweska grupa kapitałowa Genfer, właściciel Puro Hotels rozpoczęła wyburzanie starego biurowca przy ulicy Widok 5/7/9 (na tyłach Rotundy) w Warszawie. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami powstanie tam ponad 100-pokojowy hotel.

Fot. Google Street View, Rozbierany obecnie budynek przy ulicy Widok 5/7/9 w Warszawie

Atrakcyjną działkę w centrum miasta pomiędzy ulicami Marszałkowską a Kruczą, norweski inwestor kupił od luksemburskiego funduszu Griffin Real Estate, który z kolei wszedł w jej posiadanie w 2012 roku nabywając ją od Skarbu Państwa jako część majątku spółki Meble Emilia. Griffin pierwotnie planował wyburzenie istniejącego budynku i budowę na jego miejscu kameralnego obiektu biurowego o powierzchni około 4 200 m2. Plany te jednak uległy zmianie i działka w 2015 roku zmieniła właściciela. Rozpoczęcie prac zostało jednak po raz kolejny opóźnione, tym razem przez próby wpisania powojennego biurowca na listę zabytków, co uniemożliwiłoby jego rozbiórkę. Aktualnie jednak inwestor zdobył wszystkie niezbędne pozwolenia i rozpoczął proces inwestycyjny. Projekt architektoniczny warszawskiego hotelu powierzono pracowni JEMS Architekci, aranżacją przestrzeni hotelowych zajmie się z kolei londyńskie studio DeSallesFlint. Jak zapewnia sieć warszawski hotel będzie miał swój indywidualny i unikalny charakter nawiązujący do otoczenia i przestrzeni, w której będzie funkcjonować. Zgodnie z zamysłem twórców konceptu hotelowego Puro wszystkie obiekty sieci mają się wyróżniać przyjazną technologią, dobrym designem i nieformalną atmosferą. Goście mogą korzystać z udogodnień takich jak check-in kioski pozwalające na sprawne, samodzielne zameldowanie i wymeldowanie, dostęp do bezpłatnego i szybkiego internetu oraz z darmowej kawy z ekspresów wysokociśnieniowych. Każdy pokój jest wyposażony w tablet, za pomocą którego można sterować m.in. funkcjami takimi jak oświetlenie czy temperatura oraz wykonywać telefoniczne połączenia międzynarodowe. Sieć Puro Hotels posiada obiekty we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu oraz Gdańsku. Planuje także uruchomienie kolejnego hotelu w Krakowie, a także w Warszawie i Łodzi.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *