Wiosną w Sopocie rusza 4-gwiazdkowe Sopotorium Medical Resort   INWESTYCJE

Wiosną otwarty ma zostać w Sopocie 4-gwiazdkowy hotel Sopotorium Medical Resort ze 110 pokojami i apartamentami oraz centrum kuracyjnym i SPA o powierzchni trzech tys. m kw. Bazą zabiegową Sopotorium będzie balneoterapia wykorzystująca solankę bromkową ze źródła św. Wojciecha, dzięki któremu Sopot zyskał status uzdrowiska.

Odwołania do tej tradycji znajdą się w pokojach i przestrzeniach wspólnych. Obiekt będzie specjalizował w profilaktyce i leczeniu chorób narządu ruchu, układu krążenia, górnych dróg oddechowych, obciążeń cywilizacyjnych, optymalizacji masy ciała, zaburzeń endokrynologicznych i alergologicznych. Goście-kuracjusze będą mogli skorzystasz w resorcie m.in. z hydroterapii, fizjoterapii, fizykoterapii, fitoterapii i porad dietetyka. Centrum SPA wyposażone będzie w gabinety odnowy biologicznej i fizjoterapii, basen solankowy, sauny i grotę solną z tężnią. W Sopotorium pracować ma zespół terapeutyczny składający się z lekarzy, rehabilitantów, dietetyka i psychologa.

Hotel powstaje przy ul. Bitwy pod Płowcami, obok hotelu Radisson Blu, który również otwarty ma być w tym roku, naprzeciwko Marriotta Resort & Spa. Dyrektorem Sopotorium został Lucjan Lewandowski, poprzednio zarządzający sopockim hotelem Haffner. –  Chcemy zerwać ze stereotypem pobytu kuracyjnego w siermiężnych warunkach sanatoryjnych molochów, ale nie zamierzamy też być kolejnym luksusowym hotelem z paraleczniczą ofertą – mówi Lucjan Lewandowski. – Nasi goście będą mieli możliwość realnie poprawić stan zdrowia i kondycję psychofizyczną w komfortowych warunkach czterogwiazdkowego hotelu dysponującego nowoczesną, wielospecjalistyczną bazą zabiegową. W przyjaznej atmosferze kuracjusze będą otoczeni opieką najlepszych specjalistów z zakresu balneologii i fizjoterapii. A to wszystko zaledwie kilka kroków od plaży, w bezpośrednim sąsiedztwie sopockich błoni. To zupełnie nowa jakość w sektorze turystyki medycznej i kuracyjnej w Polsce.  

Inwestorem Sopotorium Mediacal Resort jest firma Millenium Inwestycje, twórca Osiedla Bażantowo w Katowicach z największym na Śląsku kompleksem sportowym, zakładem rehabilitacji i 3-gwiazkowym Bażantowo Sport Hotelem.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *