Od 6 czerwca można otwierać hotelowe baseny! Dozwolone również organizowanie wesel   KORONAWIRUS

Podczas trwającej właśnie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od przyszłej soboty 6 czerwca będzie możliwa organizacja wesel i uroczystości rodzinnych do 150 osób. Goście nie będą musieli nosić maseczek. Otwarte będą mogły zostać również siłownie, baseny i kluby fitness, które znajdują się w hotelach.

Wraca także możliwość organizowania zgromadzeń do 150 osób, ale tam obowiązkowe będzie zasłanianie nosa i ust lub utrzymywanie dystansu 2 metrów.

Od 6 czerwca działalność mogą wznowić siłownie, kluby fitness, baseny, sale zabaw i parki rozrywki. Otwarte będą także sauny i solaria.

Od soboty 30 maja z kolei nie będą obowiązywały już limity klientów w restauracjach, kawiarniach, barach i sklepach.

W tym samym czasie zniesiony zostanie także obowiązej zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, jeżeli zachowany jest dystans społeczny, z wyjątkiem sklepów, środków komunikacji, kościołów czy kin,gdzie maseczki będą obowiązkowe.

-Te dane, które w najbardziej wyrazisty sposób świadczą o tym, że zapanowaliśmy nad pandemią w sposób dużo bardziej sprawny niż najbogatsze kraje świata - liczba zgonów spowodowanych przez koronawirus - 27 zgonów na mln mieszkańców- powiedział premier Morawiecki.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *