Accor zwolni 1000 pracowników czyli 5,5 proc. I sprzeda centralę   KORONAWIRUS

Accor, szósta co do wielkości sieć hoteli na świecie, poinformowała, że zlikwiduje 1 tys. z 18 tys. miejsc pracy na całym świecie czyli ok. 5,5 proc. w ramach dużego planu cięcia kosztów w związku z pandemią koronawirusa. W pierwszym półroczu Accor poniósł 1,5 mld euro strat.

Grupa, która zarządza portfolio marek segmentów luksusowych, jak i ekonomicznych, planuje obniżyć koszty o 200 milionów euro do 2022 roku, podała francuska agencja informacyjna AFP. Jednocześnie rozważa sprzedaż kultowej siedziby w Paryżu, którą kupił w 2016 roku za 363 mln euro

Pandemia doprowadziła do zamknięcia kilku hoteli Accor na całym świecie, a 1000 z 18 000 pracowników grupy straci pracę, powiedział dyrektor finansowy Jean-Jacques Morin.

- Trudno jest wdrożyć środki oszczędnościowe w naszej branży bez wpływu na personel - powiedział Morin w rozmowie telefonicznej z AFP.

Accor odnotował półroczne straty netto w wysokości 1,5 mld euro wobec zysku w wysokości 141 mln euro w tym samym okresie ubiegłego roku. Obroty spadły do 917 milionów euro, to o 52,4% mniej niż w pierwszej połowie 2019 r.

Prezes Accor, Sebastien Bazin, powiedział: -Szok, jakiego doświadcza nasza branża, jest zarówno gwałtowny, jak i bezprecedensowy. Szczyt kryzysu niewątpliwie już za nami, ale ożywienie będzie stopniowe. -Zwolnienia stanowią około 5,5 procent całkowitej siły roboczej, dodał Bazin.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *