Prezes POT odwołany   PERSONALIA

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk został odwołany ze stanowiska, które piastował przez ostatnie trzy lata. W najbliższym czasie ma zostać rozpisany konkurs na nowego szefa tej organizacji.

Robert Andrzejczyk podczas ubiegłorocznej konferencji Hotel Trends Poland&CEE

Odwołanie prezesa POT następuje zaledwie kilka dni po tym jak urząd ministra rozwoju, pracy i technologii,któremu podlega też turystyka, objął Jarosław Gowin.

Robert Andrzejczyk stanowisko prezesa POT objął w 2017 roku zastępując Marka Olszewskiego, który został zdymisjonowany przez ówczesnego ministra sportu i turystyki Witolda Bańkę za swoje skandaliczne wypowiedzi (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Andrzejczyk wcześniej związany był z Ministerstwem Sportu i Turystki jako dyrektor Biura Dyrektora Generalnego. W przeszłości zatrudniony w Ministerstwie Finansów, gdzie był m.in. naczelnikiem wydziału. Koordynował współpracę pomiędzy KE a instytucjami krajowymi, monitorował postępy w usuwaniu nieprawidłowości w wydatkowaniu funduszy unijnych oraz kierował wydziałem kontroli doraźnych.

Jako prezes POT aktywnie brał udział w życiu branży, także hotelarskiej. W ostatnich miesiącach aktywnie zaangażowany w program stworzenia i późniejszego wdrożenie Polskiego Bonu Turystycznego.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *