Hotele pozostaną zamknięte do 3 maja. W majówkę „wytężone kontrole”   KORONAWIRUS

Hotele pozostaną zamknięte co najmniej do 3 maja. Pozostałe restrykcje epidemiczne zostały przedłużone o tydzień do 25 kwietnia. Wyjątek dotyczy przedszkoli i żłobków. - Obłożenia łóżek i respiratorów jest wciąż na bardzo wysokim poziomie - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Apogeum fazy trzeciej mieliśmy w poprzednich tygodniach jeśli chodzi o liczbę zachorowań. Teraz ta fala przetacza się przez szpitale - powiedział minister zdrowia. Zapowiedział, że majówka będzie okresem wytężonej kontroli hoteli przez policję i sanepid.

Plan normalizacji życia gospodarczego i społecznego

-Świadomie dokonujemy decyzje o tygodniowym wprowadzaniu obostrzeń, bo chcemy na bieżąco podejmować decyzje. Priorytetem jest przywrócenie edukacji, normalne funkcjonowanie dzieci i młodzieży - podkreślił minister. -Nie chciałbym definiować, co będzie się działo w kolejnych tygodniach - dodał Niedzielski.

Mówiąc o kolejnych krokach w odmrażaniu gospodarki szef resortu zdrowia powiedział -Myśląc o kolejnych luzowaniach regionalizacja jest wręcz pewna. Zupełnie inna sytuacja jest w różnych regionach Polski. Jeśli liczba zakażeń w województwach spadnie poniżej 30 na 100 tysięcy (średnia dobowa liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców z 7 dni – red.) będziemy myśleli o kolejnych krokach.

Minister potwierdził też, że obecnie jednym z kluczowych parametrów przy podejmowaniu decyzji o luzowaniu restrykcji jest zajęcie łóżek szpitalnych i respiratorów, ale obecnie obłożenie sięga 75 proc. w łóżkach, nieco więcej w respiratorach, choć wciąż mamy "bufor bezpieczeństwa".


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *