Kiedy w Warszawie otwarte zostaną hotele sieciowe PHN   INWESTYCJE

Jeszcze w 2015 r. Polski Holding Nieruchomości podpisał umowę franczyzową z Marriott International na otwarcie kompleksu Residence Inn – Moxy na Mokotowie z 300 pokojami w 2020 r. Z kolei w 2019 r. Polski Holding Hotelowy podpisał umowę z Best Western na otwarcie hotelu pod marką Vib w Apartamentach Zgoda, należących do PHN. Kiedy obydwie inwestycje zostaną otwarte? Raczej nie wcześniej niż w 2024 r.

W kompleksie przy al. Wilanowskiej obok galerii Mokotów powstać ma 200-pokojowy hotel Moxy i 100-pokojowy obiekt pod aparthotelową marką Residence Inn. W 2017 r. wyburzono stojący na działce stary budynek biurowy i na tym na razie zakończyły się prace. Jak informuje Polski Holding Nieruchomości w swoim raporcie rocznym za 2020 r., „trwa procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę”. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, problemem jest dojście do porozumienia z właścicielami Galerii Mokotów co do „służebności drogi”.

Apartamenty Zgoda z 51 pokojami w ścisłym centrum Warszawy, w sąsiedztwie ul. Chmielnej, zarządzane były przez wiele lat przez sieć Hotele DeSilva. Ale 1 marca zakończyła się umowa dzierżawy z PHN, a nieruchomość przeszła pod zarządzanie Polskiego Holdingu Hotelowego, który jeszcze jesienią 2019 r. podpisał umowę z siecią Best Western na uruchomienie tam po rozbudowie hotelu pod nową marką Vib ze 120 pokojami. Kiedy miałoby to nastąpić? Jak wynika z raportu rocznego PHN, „w IV kwartale 2020 roku złożono wniosek o pozwolenie na budowę. Planowany termin uzyskania pozwolenia na budowę to III kwartał 2021”.

Czyli obydwie inwestycje są na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę, co nastąpi nie wcześniej niż w drugiej połowie roku. Sam proces budowy (przebudowy w gęsto zabudowanym centrum miast w przypadku Vib) potrwa co najmniej dwa lata. Tak więc otwarcia obydwu inwestycji można się spodziewać najwcześniej w 2024 r.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *