W centrum Krakowa powstaje aparthotel z akademikiem za 107 mln zł   INWESTYCJE

Spółka Den Living planuje otworzyć w przyszłym roku w centrum Krakowa przy ul. Grzegórzeckiej aparthotel ze 126 pokojami pod marką JOYN i akademik z 563 miejscami w pokojach oferowanych również w najmie krótkoterminowym pod marką YOUNIQ, pod którą działa już obiekt w Gdańsku. Generalnym wykonawcą jest Strabag, który podpisał ze spółką umowę o wartości 107 mln zł.

W ramach projektu pod potrzeby hotelowe JOYN przebudowany zostanie istniejący Dom Medyków, a obok powstanie nowy budynek domu studenckiego. Prace budowlane zakończyć się mają jesienią przyszłego roku. Całość będzie miała ok. 19 tys. m kw. Marka JOYN oferuje mikro apartamenty z aneksami kuchennymi (serviced apartments) „dla młodych profesjonalistów” i nastawiona jest na gości biznesowych, którzy pracują w nowym mieście przez dłuższy czas, ale dostępny jest też najem krótkoterminowy. Obecnie działa sześć takich obiektów w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, a w przygotowaniu jest kolejny w Madrycie. W aparthotelach znajdują się też strefy wspólne, aby goście mogli się integrować.

Pod marką YOUNIQ działa ok. 20 obiektów, głównie w Niemczech, ale także w Austrii i Hiszpanii, otwarto też obiekt w Gdańsku, który funkcjonuje pod nazwą Youniq Apartamenty z pokojami dostępnymi na Bookingu. Oferują współdzielone apartamenty z osobnymi pokojami oraz mieszkania typu studio. Krakowski obiekt będzie miał siedem kondygnacji naziemnych i dwie podziemne, na których znajdzie się m.in. parking.

DEN Living to firma zajmująca się inwestowaniem w nieruchomości przeznaczone na aparthotele i mieszkania pod wynajem dla studentów w Polsce oraz zarządzaniem tymi nieruchomościami. Stanowi wspólne przedsięwzięcie niemieckiego funduszu nieruchomości Corestate Capital Holding z amerykańskim funduszem Bain Capital Credit. Strony wspólnie zainwestowały w ten biznes 500 mln euro. W styczniu 2020 r. fundusz Corestate nabył w Gdańsku i Krakowie za 73 mln euro pierwsze nieruchomości odpowiednie pod te inwestycje.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *