Dania znosi wszystkie pandemiczne ograniczenia   KORONAWIRUS

Dania zniesie do 10 września wszystkie ograniczenia wprowadzone wcześniej w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19, ponieważ tamtejszy rząd uznał, że epidemia w tym kraju znajduje się już „pod kontrolą”.

Kopenhaga

-Epidemia jest pod kontrolą, mamy rekordowe poziomy szczepień – powiedział w piątek minister zdrowia Magnus Heunicke. -Dlatego możemy zrezygnować ze specjalnych zasad, które musieliśmy wprowadzić w walce z Covid-19.

Dania i tak nie wprowadziła zbyt restrykcyjnych ograniczeń — obecnie wystarczy, aby odwiedzający restauracje, bary, kina i inne obiekty wewnątrz budynków posiadali certyfikat szczepienia, negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, bądź posiadali status ozdrowieńców.

Według danych Our World in Data Dania jest trzecim najbardziej zaszczepionym krajem w UE , w którym 71 proc. populacji otrzymało dwie dawki szczepienia. W statystykach tych przoduje Malta (80 proc.) i Portugalia (73 proc).

Jak podaje ''The Guardian'', kraj ten był jednym z pierwszych w Europie, które wprowadziły częściową blokadę w marcu zeszłego roku, zamykając szkoły oraz mniej istotne przedsiębiorstwa i usługi. Po zaostrzeniu i złagodzeniu środków anty-Covid podczas pandemii, był to również jeden z pierwszych, który rozpoczął ponowne otwarcie, wprowadzając paszporty covidowe 21 kwietnia tego roku.

Duńskie restauracje, bary, kina, siłownie, stadiony sportowe i salony fryzjerskie są otwarte od tego dnia dla każdego, kto może udowodnić, że jest w pełni zaszczepiony, ma negatywny wynik testu poniżej 72 godzin lub przeszedł Covid w ciągu ostatnich 2 do 12 tygodni.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *