We Włoszech do pracy tylko z certyfikatem Covid   KORONAWIRUS

Włochy będą pierwszym europejskim państwem, które wprowadzi konieczność posiadania przez pracowników "zielonej przepustki", tj. certyfikatu poświadczającego otrzymanie co najmniej jednej dawki szczepionki, negatywnego wyniku testu, lub niedawnego przebycia zakażenia koronawirusem. Przepisy mają zacząć obowiązywać od przyszłego miesiąca.

Włochy są jednym z najmocniej dotkniętych skutkami pandemii europejskich państw, od ubiegłego roku na koronawirusa zmarło tam ponad 130 tys. osób.

Rząd Włoch chcąc zapobiec kolejnej dramatycznej fali zgonów, zdecydował się na radykalne kroki w celu ochrony swoich obywateli.

Jak zapowiedziała minister spraw regionalnych Mariastella Gelmini cytowany przez agencję "Reuters", gabinet jest gotowy pójść jeszcze dalej.

-Zmierzamy w kierunku obowiązkowej Zielonej Przepustki nie tylko dla pracowników sektora publicznego, ale także sektora prywatnego – zapowiedziała włoska minister w radiu RAI. -Szczepionka jest jedyną bronią, jaką mamy przeciwko COVID i możemy powstrzymać infekcję tylko poprzez szczepienie większości populacji.

Każdy pracownik, który nie przedstawi ważnego świadectwa zdrowia, zostanie zawieszony bez wynagrodzenia, ale nie może zostać zwolniony - przewidują rządowe plany.

Obecnie we Włoszech około 73% z 60-milionowej populacji otrzymało co najmniej jedną szczepionkę przeciw COVID, a 65% jest w pełni zaszczepionych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *