Pierwsza restauracja w Polsce wprowadza obowiązek okazywania certyfikatów covidowych   KORONAWIRUS

Znana warszawska restauracja Der Elefant, jako pierwsza w Polsce obsłuży od 1 października wyłącznie gości zaszczepionych, ozdrowieńców i osoby z negatywnymi testami nie starszymi niż 48 godzin. Wszystko w trosce o zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa epidemicznego gościom i pracownikom.


W restauracji Der Elefant, jak i pozostałych lokalach Grupy Jarczyński, wszyscy pracownicy są zaszczepieni. Jak wyjaśnia właściciel sieci, już na początku pandemii skorzystał on z doradztwa prof. dr hab. n. med. Anety Nitsch-Osuch, wojewódzkiego konsultanta ds. epidemii, która opracowała szczegółowe zasady funkcjonowania restauracji w reżimie sanitarnym, do których pracownicy skrupulatnie się stosują.

Od początku pandemii personel nieprzerwanie obsługuje gości w maskach ochronnych. Maski te są w różnych kolorach i są przez wszystkich zmieniane co 2 godziny, aby jak najlepiej spełniały swoją rolę.

-W obliczu zagrożenia kolejną falą pandemii podjęliśmy bardzo trudną, ale dla nas bardzo ważną decyzję, że w restauracji będziemy przyjmowali jedynie gości zaszczepionych, ozdrowieńców lub osoby z negatywnym, nie starszym niż 48h, testem Covid. To wszystko, aby zagwarantować jak największe możliwe bezpieczeństwo pracownikom i odwiedzającym nas gościom. Pandemię i związane z nią zagrożenia traktujemy poważnie i czujemy się odpowiedzialni za naszych gości. Tylko działając wspólnie i zachowując się odpowiedzialnie, jesteśmy w stanie bezpiecznie przetrwać – mówi Artur Jarczyński, restaurator, właściciel Der Elefant.

W okresie lockdownu restauracje zawiesiły przyjmowanie gości w restauracji i dostarczały dania do domów. Po ponownym otwarciu w zbudowano w nich specjalne przegrody między stolami oddzielające je od siebie.

Od października goście będą proszeni, wzorem innych krajów europejskich, o okazanie dokumentu potwierdzającego zaszczepienie, wyzdrowienie lub negatywny test. Do identyfikacji potrzebny będzie także dowód tożsamości.

*


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “Pierwsza restauracja w Polsce wprowadza obowiązek okazywania certyfikatów covidowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *