Nieoficjalne: Rząd rozważa wprowadzenie nowych obostrzeń od 1 grudnia   KORONAWIRUS

Ograniczenie liczby klientów w sklepach, restauracjach i kinach to prawdopodobne działania jakie rząd planuje wprowadzić w związku z obecną falą zachorowań na COVID 19. Nowe przepisy miałyby zacząć obowiązywać od 1 grudnia i co istotne, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do limitów nie będą wliczać się osoby zaszczepione - dowiedziała się nieoficjalnie Interia.

fot. Adobe Stock

Wprowadzenia dodatkowych obostrzeń domagać ma się Rada Medyczna przy premierze, ich zwolennikiem jest także minister zdrowia Adam Niedzielski. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale rząd rozważa wprowadzenie od 1 grudnia bardziej restrykcyjnych limitów i nakazu ich egzekwowania.

Jak dowiedziała się Interia, do kina czy restauracji weszłoby jeszcze mniej klientów niż obecnie. Aktualne maksimum to 75 proc. miejsc lub 1 os. na 10 m2. Limity miałby - tak jak teraz - nie obowiązywać zaszczepionych przeciw COVID-19. 

Zintensyfikowane miałyby zostać także kontrole sanepidu i policji, która kontrolowałaby przestrzegania przepisów.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *