Prawie połowa Polaków oczekuje obostrzeń dla niezaszczepionych   KORONAWIRUS

Nie ma społecznej zgody na wprowadzenie przez rząd pandemicznych restrykcji dla wszystkich, ale niemal 40 proc. Polaków uważa, że obostrzenia powinny zostać wprowadzone dla tych, którzy nie przyjęli szczepionki przeciw Covid-19 - wynika z sondażu United Surveys przeprowadzonego dla „Dziennika Gazety Prawnej” i radia RMF.

fot. Adobe Stock

Blisko jedna trzecia badanych uważa, że pandemia koronawirusa będzie nam towarzyszyć jeszcze dłużej niż rok, natomiast 23,4 proc. uważa, że koronawirus będzie z nami już zawsze.

17 proc. ankietowanych jest za to za wprowadzeniem obowiązku szczepień, wzorem rozwiązań, które od lutego mają obowiązywać w Austrii. Prawie 25 proc. badanych uważa za to, że powinna zostać wprowadzona częściowa odpłatność dla osób, które nie zaszczepiły się przeciw Covid-19, a trafiły z powodu tej choroby do szpitala.

Sondaż wykonano w dniach 18-19 listopada 2021 roku metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (CATI), na reprezentatywnej próbie 1000 osób.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Prawie połowa Polaków oczekuje obostrzeń dla niezaszczepionych

  1. Można jednak zadać pytanie, co daje szczepionka ? Kraje wyszczepione się zamykają, hospitalizacja osób zaszczepionych i niezaszczepionych powoli się zrównuje, szczepionka nie chroni ani przed zarażeniem, ani przed zarażaniem… Więc co?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *