Ministerstwo Rozwoju i Technologii: Planowana jest pomoc dla przedsiębiorstw z ograniczeniami działalności   KORONAWIRUS

Wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk zapowiedziała w ubiegłym tygodniu, że przygotowywany jest pakiet osłonowy dla klubów tanecznych, dyskotek i tych wszystkich miejsc, które od 15 grudnia będą w pełnym lockdownie. Zapytaliśmy ministerstwo, czy podobne działania planowane są odnośnie do hoteli w związku z ich dalszym ograniczeniem działalności poprzez obniżenie limitu dostępności pokoi do 30 proc. „Planowana jest pomoc dla przedsiębiorstw, ale decydujące znaczenie będzie miał głos Ministerstwa Finansów” – usłyszeliśmy w odpowiedzi.

fot. Adobe Stock

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej, że od 15 grudnia b.r. limit dostępności m.in. w hotelach i w restauracjach zostanie obniżony z 50 do 30 proc., a do limitów nie będą wliczane osoby zaszczepione. Ogłosił równocześnie, że rząd zakaże działalności dyskotek, poza nocą sylwestrową, kiedy lokalach zamkniętych będzie obowiązywać limit do 100 osób (poza osobami zaszczepionymi).

Jednocześnie wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk zapowiedziała w PR24, że zamknięte przez państwo biznesy nie zostaną pozostawione samym sobie.

-Chcemy, aby ten pakiet osłonowy został wprowadzony jak najszybciej i wdrożony. Pracujemy nad ustaleniami, wykorzystując instrumenty już poprzednich tarcz antykryzysowych, czyli mówię tutaj m.in. o ZUS, postojowym – powiedziała Semeniuk. Polityk zapowiedziała jednocześnie, że pomoc ma przysługiwać przedsiębiorcom, których główna działalność określona jest przez jeden z trzech kodów PKD związanych z działalnością klubów tanecznych i dyskotek. 

„Hotelarz” zadał w związku z tym pytania, czy na podobne działania osłonowe mogą liczyć hotele, których działalność w myśl zapowiadanych rozporządzeń zostanie przecież jeszcze bardziej ograniczona, ale także te obiekty noclegowe, które posiadają dyskoteki, ale dla których nie jest to działalność dominująca.

Biuro Komunikacji Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało nas w odpowiedzi, że „planowana jest pomoc dla przedsiębiorstw, które z powodu obostrzeń sanitarnych od 15 grudnia będą miały ograniczoną działalność. Trwają obecnie robocze uzgodnienia międzyresortowe w tym temacie. Decydujące znaczenie w kwestii, w jakim zakresie pomoc ta będzie udzielona, będzie miało stanowisko Ministerstwa Finansów, które stoi na straży stabilności finansów publicznych”.


O wszelkich następnych ustaleniach będziemy Państwa na bieżąco informować.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *